22. července - 9. srpna 2015

by - října 07, 2015

22. července - 9. srpna 2015 - Prázdniny, volno, bazén, peníze, vyděláváš si..

    Je to hodně dlouho, co jsem nenapsala článek do mé rubriky Fojtina pracuje, do které jsem chtěla pravidelně psát každý den. Ono to moc dobře nejde. Nebo takhle.. Ono by to šlo, ale já jsem asi líná nebo unavená a prostě mě to nejde. Moc dobře si už nepamatuju ty dny, které uběhly, jak bych také mohla si zapamatovat bezmála 3 týdny, ale přeci jen mám v hlavě pocity, které chci napsat.

    Přesněji mám v hlavě dokonalý zmatek. Jsou dny, kdy si říkám: "Do prčic, vážně tu musím dělat otroka?" a z toho jsou dny, kdy si řeknu: "Není to zase tak zlé v té práci.." a z toho jsou dny, kdy to chci všechno skončit, někde se zakopat a nevylézat. Záměrně jsem ještě nikde v příspěvku nenapsala název fabriky, kde máme s bráchou brigádu. Možná to napíšu poslední den, možná taky ne, uvidím. Každopádně je čas napsat několik myšlenek, pocitů..

    Začnu lidma. Éňo ňůňo. Ne, vskutku na lidi nemůžu říct jediné špatné slovo. Křivdila bych jim. Samozřejmě se tam najde člověk, bez kterého bych se ve svém životě v práci obešla, ale takový člověk.. Ehm, takových lidí ještě potkám. Takže nad tím mávnu imaginárně rukou. Dalším důvodem, proč si říkám, že to v té práci není zas tak zlé, je opačné pohlaví. Jo, najdou se tam kousky, kdy si říkáte, že na ně se opravdu dobře kouká.

    Pokračovat budu směnami. Nejhorší v životě je ranní. To mi nikdo nevymluví. Prostě ranní = zabiják. Odpolední se jakž takž dá. Koneckonců spát můžete do kdy chcete. Horší je to ale pak s tím, že doma nic neuděláte. A noční.. Fajn, máte obrácený den, spíte ráno, vstáváte odpoledne, večer pracujete, ale dejme tomu. Dostávám se tak k tomu, že si dávám vždycky budíka na určitý čas, abych něco stihla. Ale tím se také nic nevyřeší, protože většinou třetí den budík neslyším a spím jak mrtvá dál. Smutné je, že se pak doslýchám, jak nic neudělám, nemám na nikoho čas.. Ale lidi, vězte, že to nedělám schválně. Já jsem prostě unavená a na ten koloběh jsem si nestačila ještě zvyknout. Co týden, to jiný režim dne.

    Co se také doslýchám je to, že si vydělávám, proč si to nekoupím. No ale jaksi jste lidičky nepochopili, že moje první výplata byla za čtyři dny. To opravdu nejsou miliony.. Dostávám se tak k přesčasům. Jestli já nebudu milionářka po všech těch přesčasech, kdy jsme tam, prosím pěkně, šli i od 2:00 hodin od rána do 10:00 dopoledne (tuto sobotu), tak je zažaluju. Největším hororem je týden ranní a hned týden noční. Protože to jdete na ranní i v sobotu, jakožto jejich skvělý přesčas a hned v neděli na noční. A vyspat se máte jako kdy? Asi by si měli uvědomit, že i pracující lidé jsou jen lidé a ne roboti. Ale ono to nebude vedením, ono to bude jinými směnami.. Hahaaaa, ale ticho budu, raději. Protože i stěny webu a internetu mají uši.

    Co ještě dodat? Ve vedru se pracuje vážně těžko.. Nuže, vzhůru na odpolední, která tento týden začíná!

Fojtina

You May Also Like

0 komentářů

Here is my secret. A very simple secret..