La Cara Oculta // The Hidden Face

by - prosince 29, 2015

Ahojte :) 
Chtěla bych se s vámi podělit o filmy, které jsem viděla. Dřív jsem nebyla žádným příznivcem sledování filmů, nestahovala jsem si je, nic... Až o prázdniny a vlastně před vysokou mě to nějak chytlo a pátrám po filmech, které by mě mohly zaujmout. Nejsem žádný odborný pisálek recenzí, jenom jednoduše shrnu moje dojmy. Začnu s jedním španělským filmem, který mi doporučila moje spolubydlící z koleje - La Cara Oculta.

Než jsem si ho stáhla, tak mi říkala, že je to taková romantika, trochu možná horor, ale hrozně pěkný, a v závěru to má konec, který nemá pokračování a vůbec člověk nečeká, že film skončí tak, jak skončí. Po tomhle výčtu jsem trochu váhala, jestli se na něj mám vůbec koukat. Ale koukla jsem se na něj. Pravda, podívala jsem se na něj asi o dva týdny později, ale musím říct, že stál za to. 


Když jsem film dokoukala, řekla jsem jediné - psycho. Začíná to obrazem hlavní postavy Adriana, který se mi zprvu jevil jako vrah a nevěřila jsem mu. Je to dirigent, který se šel opít do baru, když se dozvěděl, že se s ním rozchází jeho přítelkyně Belén, kterou ani nevím, jak popsat. V jeden moment mi přišla zamilovaná, v druhém naivní a ve třetím možná i trochu hloupá. Každopádně na svoji zábavu, kdy nahrála na video vzkaz, že se rozchází, doplatila. V baru se Adrian pozná s barmankou Fabianou, která ho následně odvádí domů. Netrvá to dlouho a oni dva se sblíží a Fabiana se k Adrianovi nastěhuje. Jenže má pocit, že v domě není něco v pořádku a je tam nějaký duch. Na scénu přichází policie, která vyšetřuje zmizení Adrianovy bývalé přítelkyně a děj filmu se převrátí a ukáže nám to, co se odehrálo před tím, co jsme do teď viděli... Začíná tak nejzajímavější a nejdůležitější pasáž, kdy jsem z obrazovky nemohla spustit oči. A na konec - konec dopadne úplně jinak, než divák očekává. Mě osobně to naštvalo, spolubydlící také, a marně doufám, že někde objevím pokračování... ☺ Zkouším přemluvit všechny v mém okolí, ať se na film také podívají, ale odrazuje je to, co odradilo zprvu mě. A mamku dokonce i to, že ho nemám stáhnutý s českým dabingem, ale jen s titulky (což mě nevadí a ani si český dabing v něm neumím představit).

Když si film promítnu zpětně, tak už souhlasím s tím, že je to romantika, trochu možná horor, ale hrozně pěkný. Je to pravda. Co se týče postav, tak ačkoli se vůbec nepohybuju zrovna ve španělské filmové scéně bůhví jak dokonale, tak si troufám říct, že ty obličeje jsou neokoukané a herci jsou dobře zvoleni. Film jsem začala hltat od momentu, kdy se děj překlopil. Ve výsledku mě začátek nebavil, prostředek byl senzační a konec mě naštval. I tak ho ale doporučuji zhlédnout.Mé hodnocení: 


You May Also Like

0 komentářů

Here is my secret. A very simple secret..