Blogy včera a dnes

by - března 30, 2016

Ahojte! ♥

Dneska mám takovou psací a učící náladu. Což je dobře - napíšu článek, nad kterým přemýšlím už dlouho, a budu se učit na přijímačky. Krom toho jsem se už dozvěděla, kdy mám ty první. Řeknu vám, že z toho času jsme v šoku s mamkou ještě teď. :D Vzhledem k tomu, že tam pojedeme cca 6 hodin, možná déle, kdo ví, tak je to pro nás docela šok. Byly jsme zvyklé tam přijet třeba na 11:00 dopoledne, anebo i na 9:00, a to v sobotu. A teď? Hezky v 15:00 v neděli. :D Což o to, mně to žíly netrhá, ale mamka jde v pondělí do práce. Já si aspoň zařídím autíčko hezky na dlooouhou cestu do Brnaaa ♥ Ještěže mám tak hodnou maminku, která mi ho půjčí! :D Ale pal to hrom, o tom jsem dnes psát nechtěla. :) Dneska se chci zaměřit na blogy..
Poslední dobou čtu různé diskuze ohledně blogů a blogerek. Zejména tuto diskuzi na Vintedu. Z celého tématu mám rozpačité pocity. Samozřejmě chápu, že každému se nelíbí vše, tomu rozumím, určitě jsou odpůrci i mého blogu, ale teda jak tam ty slečny ryjou do blogerek.. Až se ta diskuze možná zvrtla v takový virtuální bulvár. A na základě toho mě napadla jedna věc. Blogy nabraly úplně jiný směr. Teda... Aspoň mně to tak přijde. Tento blog neexistuje dlouho, přesněji někdy od ledna 2015, ale předtím jsem měla dva blogy na jiných doménách. Jeden na blog.cz, který jsem začala psát asi ve 13 letech (do teď tam mám blog o mém oblíbeném baskytaristovi, ale poslední měsíce se mu moc nevěnuji - upřímně) a druhý na webnode.cz, kde jsem měla i fanpage jedné německé kapely (kterou se chystám obnovit). Když se podívám na ty předešlé roky, na to, o čem se psalo dříve, tak si vybavím jen to, že dřív se psalo o tom, co člověk zažívá, dělá, prožívá, co navštívil, třeba nějaké rady, které jemu pomohly... A lidé měli takové blogy rádi. Dnes takových blogů moc není. A jestli jsou, nemají takové příznivce, protože třeba autoři (nebo autorky) nenatáčí na YouTube. Většina blogů se pak točí o tom, co si kdo koupil, co dostal na zrecenzování aj. Nejlépe se o tom natočí i video. Potom se začne řešit, že to je moc drahé, jak si danou věc mohou koupit obyčejní smrtelníci. Dále se rozebírá, že se to někomu kecá, když mu videa vynáší milióny... A takhle pořád dokola.

Netvrdím, a ani nemůžu, že takové typy článků a blogů jsou špatné. Ale ruku na srdce - kvalitního zpracování se dočkáte u třetiny. Chápu, že každý jednou začínal, že nemůže mít hned vše kvalitně provedeno, taky tu mám jeden článek ohledně pleti, ale - ruku na srdce po druhé -  je toho moc. Sama pár takových blogů sleduji, ale je to vesměs všechno jedno a to samé. Trochu mě mrzí, že se vytratilo takové to kouzlo dřívějšího blogování, kdy nebyly takové ty kecy kolem, že se opičí, má tohle moc drahé a kdesi cosi. Jo, řešily se taky problémy, třeba, že někdo okopčil obrázek nebo design, ale ne o tom, že tuhle paletku už zrecenzovala tahle a vůbec, co si to dovoluje mít stejný stín jako už existuje, tento tag udělala tato, tohle video natočil on, tamten článek psal už onen... Je pravda, že dříve blogování nebylo tolik profláklé, jako je dnes, a možná je to trochu škoda, protože se i - podle mého skromného názoru - vytrácí i to kouzlo například tagů. Je fajn ho vidět u vícero lidí, ale u všech? Dále mi přijde, že polovina těch lidí ten blog nebo kanál na youtube má spíše z "povinnosti", anebo z perspektivy, že někomu to vynáší peníze, tak že on je bude mí taky. Nepochopím, proč se třeba někdo pak ohrazuje tím, že dělá videa a články pro nás, pro čtenáře. Ano, je to vlastně pravda, nepopírám to doslova, protože bez čtenářů by i ti blogeři nikde nebyli, ale já teda osobně píšu blog proto, protože mě to baví. Kdo si ho chce přečíst, ať přečte, kdo nechce, ať odejde. Ale vysloveně psát, že já to dělat nemusím, je to přece pro nás, to kde žijeme? Tak snad je to můj koníček a moje radost a dělám to proto, že to baví především mě samotnou. Potom z těchto vět číší akorát to, že toho člověka to nebaví a sám z toho radost nemá.. Proč se tím tedy zabývá? ... 

Krom toho všeho je mi naprosto jasné, že já jsem nejspíš ta poslední, která by mohla soudit blogerskou sféru. ☺ Můžu se doslechnout, co si to píšu, vždyť si YouTube můžu také založit, udělat tagy a dostat spolupráce... Když já bych ale raději stále psala to, co mě baví, co prožívám a vypisovala se. A nešla s davem, co je právě teď trendy. Asi jsem zaostala v té době, kdy se vážně napsal odstaveček o pěti řádcích s tím, že jedu na chatu za babičkou, a pak jsme si všichni psali zážitky. :) 

Tím bych ukončila moji dnešní psací náladu a potřebu sdělit světu čistě můj názor. :)
Mějte se krásně, M. ♥

You May Also Like

4 komentářů

 1. Souhlasím snad úplně se vším. Mám pocit, že na minulém blogu jsem psala něco podobného :) I já začínala na všelijakých blozích...nejdřív fanblog s kamarádkou, poté pár pokusů o modu,nakonec jsem skončila u grafiky, kteoru jsem prokládala úvahami...pak znovu moda a do toho úvahy, nakonec i ta moda nějak vymizela, protože mě rozčilovalo, jak je to všude stejné (já to brala trochu jinak...ale i přesto stop!) a teď? Včera jsem napsala první článek na nový blog, který bude jen a pouze o věcech, které mě baví a naplňují. Což je v posledních pár měsících cestování (mám k tomu sklony a možnosti od dětství) a stále mé úvahy o všem možném. Mé oblíbené you tube stars pomalu ztrácejí své kouzlo a ztrácejí na kvalitě, přestože mají miliony odběratelů. Zdá se mi, že je to v poslední době opravdu jen o reklamě, spolupráci a money on my mind... O.o
  -Eva
  http://rainbow-journeys.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za vyčerpávající komentář - jedním slovem - souhlasím.
   Co se týče Tvého blogu, tak v příspěvcích o cestování pokračuj. ^^ Takové blogy mám ráda, takže ho budu pilně sledovat. :)

   Vymazat
 2. Naprosto souhlasím. Když jsem začínala s blogem já, byla to spíš taková hra.. s kamarádkou jsme byly šílené do Stmívání (já vím, bylo nám 10 :DDDD) a založily jsme si fanblog, kde jsme si vymýšlely příběhy, atd. Od té doby jsem měla několik blogů s grafikou, povídkami a fanblog o seriálu. V té době ještě nikdo moc na YouTube netočil, maximálně jsme dělaly fanvidea a tak. Teď je to jiné... přijde mi, že je to jako se čtením a televizí... většinu populace víc baví sledovat Youtubery, než číst články, i když jsou ve většině případů mnohem kvalitnější. Smutná pravda, ale bohužel je to tak... Svět se mění, všechno se mění a lidi jdou vždycky s davem. Nic s tím nenaděláme. Pro mě je blog koníčkem na odreagování a vypsání se ze svých pocitů, poslední dobou hlavně zážitků, které nechci zapomenout a zároveň je fajn se o ně podělit s ostatními. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za komentář ☺ Tak Stmívání má ráda moje mamka a teď na Prima Love se jede povinně každý díl v neděli :D Takže v kliduuu.
   Přesně. Ono je jednodušší zapnout YT a sledovat. Na tom fóru jsem se i dočetla, jestli někdo neví o nějakém blogu ze života a tak. Prostě takové random psaní (tak tomu říkám u sebe), ale takové blogy už skoro zanikly. Je jich maličko mi přijde.
   Moje slova. :) Vnímám blog úplně stejně. :)

   Vymazat

Here is my secret. A very simple secret..