Ty se myješ moukou? | No Poo

by - května 11, 2016

Ahojte, dneska vás vítám u takového babského článku. :) Původně jsem si myslela, že bych to zařadila až do květnové TOPky, ale mám chuť psát a vynahradit si nějak tu dubnovou topku, která nebude, což objasním v té následující.. Ehm, víc nepochopitelně to nejde. :D Ale teď už k samotnému článku ohledně mytí vlasů žitnou moukou.

Myslím, že většina děvčat zná Vinted - dříve votocvohoz. Našla jsem tam zajímavé téma (i když ono, co si budeme povídat, "zajímavých" témat tam jsou denně stovky), kde se slečna ptala, jestli si někdo myje vlasy žitnou moukou a vodou. Moje první reakce byla asi jako poloviny slečen tam.. Co? Moukou? Žitnou? Chleba si chce udělat na hlavě? Eh? Fajn, čtu dál. Někdo se smál, někdo posílal do horoucích pekel, někdo psal zkušenosti, reakce byly zkrátka různorodé. Já jsem téma po několika desítkách komentářů zavřela a šla dělat lepší věci na práci.No, ale to bych nebyla já, abych na to nemyslela. Furt mi vrtalo hlavou, jak si někdo může těstem umývat vlasy. Však to kde jsme, abychom patlali na vlasy mouky. Eeeeh. Otevřela jsem google, sice už trochu s předsudky, že se zase dozvím, jak mi žitná mouka dodá tu top výživu do vlasů a vůbec, co jsem si dovolila do dnešního dne používat Elseve, Cien, Syoss, Baleu...atp. na vlasy, ale hledala jsem. Našla jsem pár informací. Tou asi nejzákladnější informací byl fakt, že se jedná o no poo metodu - čili metodu, kdy si vlasy myjete bez šampónu a tedy všech těch chemických srajd v něm. Což má něco do sebe, protože třeba i já zjistila, že na vlasy mi vyhovuje nejlépe ten nefalšovaný komunistický kopřivový šampón. Kde se teda určitě taky najdou prasárničky, ale prostě kopřiva forever. Nejlevnější dvoulitrové šampóny a jakou službu dělaly mojí mamce, moji babičce do teď skoro a i vlastně mě do nedávna. Dále jsem se dočetla něco o stejném pH..? Who knows, v tom se fakt nevyznám - jakožto běžný používač šampónů a o No Poo metodě jsem slyšela zatím málo. Ale k věci. Tedy ke mně a mým vlasům. Řekla jsem o tom mamce, co si o tom myslí. Sjela mě pohledem, který jasně říkal, jestli jsem zdravá a jestli jsem skutečně její dcera s takovým hovězím nápadem, ale pak přišlo uklidňují: To zkus, jestli chceš. Díky, mamko! Koukla jsem se do špajzu a doufala v trochu žitné mouky. Jednu dobu, a to ještě před pár měsíci, jsme doma měli jen žitnou mouku, jelikož pšeničná se neřadí zrovna mezi ty nejzdravější, co si budeme povídat. A konec konců - mě, jak jsem si na ni odvykla, teď už docela nafukuje a je mi po ní i zle, ale to je zase jiné téma. Já měla vyhráno! Mouku jsem našla. Sice jen trochu, odhadem 5 polévkových lžič? No, mě to vyšlo na mini skleničku, co máme doma.

Ale asi bych měla popsat stav vlasů před tím experimentem. Přeskočím moji barvící story od sedmé třídy základní školy a zakotvím v dnešní době. Vlasy jsem měla s odrostlou blond barvou (cca 10 cm odrůst), ale pak jsem se rozhodla pro změnu a nabarvila jsem se na takovou tmavou zrz. Vlasy mám jemné, ale i přesto jich mám dost. Akorát, jak jsou jemné, působí, že jich je maličko. (jak mě tahle věta od kadeřnice vždy potěší! :D) Tím, že jsou jemné, se mi i snadno zmastí. Výhra, co? Ale boj s mastnými vlasy jsem překonala z mytí každého dne na mytí ob den až dva. I tak se zplihnutí nevyhnu. Mám je dlouhé po lopatky s delší ofinou po pusu, kterou nechávám dorůst - ne, krátké ofiny a patky už n e v e r, kdo s tím má žít, když to nedrží.. Grh. A teď je čas na mouku! Vložím sem zprávu, kterou jsem psala spolubydlící, protože typově máme vlasy stejné, takže máme s nimi stejné problémy a chápeme je - není to prostě jako když jdete za šťastlivcem s hustou hřívou dlouhou po zadek - a celý rok na koleji jsme se podporovaly v nebarvení, ačkoli jsem selhala, každé pondělí jsme nadávaly, že ráno umyjeme vlasy, dojedeme vlakem na koleje, a můžeme na nich smažit řízky a chybí už jen chleba k přikusování, takže vlastně byla dobrá volba na to, aby posoudila můj experiment.

No ale já to zkusila. Hele.. Jako vlasy jsem měla mastný už. Vlastně jsem je myla v pondělí a teď to bylo už hard.. Po tom vedru, zpocení, běhu, no fujky :D
Emotikona grin

Normálně jsem si namočila konce vlasů v předklonu a pak to roztírala do zbytku vlasů a pak zbytek kydla na celou hlavu, trochu ještě promasírovala a pak smyla. Ale snažila jsem se pečlivě. Vlasy se mi zdály takový moc vysušený, ale řikam, že co už, šamponu tu máme tři prdele, dvě fůry a tři hromádky okolo. Zabalila jsem do turbanu a šla na Ulici. Po Ulici jsem sundala ručník a málem jsem padla. Ty vlasy nebyly vůbec zacuchaný, jenom jsem to pročísla rukou a nechala uschnout. Pak jsem teda dala do konečků trochu olejíčku, protože ty mam teda suchý i normálně.. ale jinak jako jsem v šoku, že jsem si dala na vlasy mouku :DDDDDDDDDDDDDDDDDTakže sečteno podtrženo:
1. vlasy jsem měla myté naposledy v pondělí ráno - mezitím jsem chodila po ulici, sportovní aktivity... zkrátka byly už mastné (tak přirozeně, ne jako když má někdo opravdu veliký problém s extra mastícími se vlasy)
2. mouku jsem smíchala v poměru 1 dílu s 3 díly vody (měřila jsem podle skleničky, kterou jsem našla)
3. myla jsem si vlasy v předklonu, takže jsem první namočila délky a z toho celou směs rozetřela do vlasů. Ke konci jsem zbytek toho kydance kydla na celou hlavu a znovu promasírovala a následně smyla (tož fakt pořádně)
4. vlasy se mi zdály vysušené, tvrdé, na dotyk takové hrubé...
5. i přes to jsem je zabalila do ručníku a nechala chvíli tak
6. po nějaké chvíli jsem ručník sundala a vlasy jen rukou srovnala do podoby, jak je chci mít, i když si stejně určí cestu podle sebe
7. po chvilce schnutí jsem do konečků dala olejíček od Baley
8. ...teď sedím a píšu tento článek a jsem nadšená, jak vzdušné mám vlasy
9. a stále nemůžu uvěřit tomu, čím jsem si tu hlavu myla

Na závěr bych jen dodala, že rozhodně nejsem zastánce ani "no poo metody" a ani "šampónů". Ráda ovšem vyzkouším něco na přírodnější bázi pro mé vlasy, když jsem jim dala tak zabrat.
Dále slouží k připomenutí, že jsem vyzkoušela čistě a jen mytí žitnou moukou a vodou, nikoli rituál "no poo", takže ani nevím, jak se správně touto metodou mýt - resp. mé vlasy. 
I přes to všechno ale plánuji tuhle věcičku zopakovat.

Mějte se krásně, M. ♥

You May Also Like

2 komentářů

 1. Tak to jsem nikdy neslyšela a musím říct, že jsem trošinku v šoku :D Patlat si do vlasů mouku....to je vrchol kreativity :D Já si myju vlasy většinou v neděli a ve středu :D O víkendu jsem za masťáka... :D (Ale teď v létě je to spíš neděle ráno, úterý a pak v sobotu... No to je jedno, zpět k divnostem :D) Osobně mám dost suchý vlasy, takže občas si je napatlám olivovým oleem a po umytí se nestačím divit, jak příjemné a krásně lesklé jsou (tím myslím zdravě vypadající, ne mastné) :D Ale mouku jsem tedy nikdy nezkoušela...možná bych to mohla zkusit :D
  -Eva
  Rainbow journeys

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, já jsem do teď v šoku, že jsem to provedla. :D Jak jsem psala, zastánce této "no poo" metody nejsem, ale jsem ten člověk, který všechno a hned zkusí! :D Takže mi to nedalo a vyzkoušela jsem.. Je teda pravda, že po umytí jsem měla vlasy krásné, jako opravdu, na dotyk hebké, nezacuchané, nezamašťěné.. Byl to jiný pocit, jak po šampónu. Ale včera jsem je měla už trochu zmaštěné :D Což u šampónu nemám. A dneska.. No dneska trága, ale myju až zítra před přijímačkama :'D

   O olivovém oleji jsem taky slyšela. Prý je to takový malý zázrak na vlasy (plus kokosák), ale já se bojím vzhledem ke stavu mých vlasů :D

   Vymazat

Here is my secret. A very simple secret..