Černá maska proti černým tečkám & samoopalovák Ryor

by - června 01, 2016

Čauko! ☺

Po včerejším vypisujícím článku si dneska dáme takovou oddechovku. :) A to v podobě zkušeností s černou maskou proti černým tečkám od značky Pilaten a samoopalovacím mlékem od Ryoru. 


Někdo už možná ví, že já se nebojím experimentovat a zkusím takřka vše. Od žitné mouky na vlasy, až po přelivy nějakými čaji na zesvětlení barvy (v zápalu nouze). Někdy to bylo více než vtipné, což může potvrdit třeba moje maminka, která u všech experimentů byla. :D Ale do tohoto experimentu jsem namočila i moji - teď už bohužel bývalou - spolubydlící z koleje; Káju. Obě dvě, jak jsem psala už v tomto článku, máme zhruba stejné vlasy. Respektive problémy s nimi. Pleť není výjimkou. Pamatuji si do teď, jak jsme každý večer nadávaly, že když potkáme teď neodlíčené nějakého borce v kuchyňce, že uteče. :D Stupid girl's problems. Jednou jsem prohodila, že by mě zajímalo, jestli taková ta černá maska na černé tečky funguje. Že slečny z Ameriky si ji chválí a dokonce i pár Češek. Rozhodla jsem se pátrat po nějakém eshopu, kde mají takovou masku. Nakonec jsem našla stránku cenyrez.cz, kde jsme se dohodly, že vezmu 5ks a masku vyzkoušíme spolu. 


Trochu jsem si nedovedla představit, jaká maska bude, co se konzistence týče. Barvou je opravdu černočerná (kupodivu, když je to 'černá' maska...) a konzistencí je trochu tužší, mazlavá, táhne se. Na pleť je vhodnější ji dát ve větší, protože pak při slupování neztrhnete větší kus, ale bude se loupat po maličkých kousíčkách. Co nás ale překvapilo bylo to, že maska usychala opravdu dlouho. Asi hodinu a to jsme si ještě pomohly trochu fénem, jelikož nás nebavilo už čekat.
Musím říct, že obrácený pandí ksichtík vás rozesměje, pokud si budete masku dávat s kamarádkou. :D Když maska ztuhne, tak můžete zapomenout na nějaké mluvení, jednoduše se vrátíte o nějaké 3 miliony let dozadu před naším letopočtem a začnete se dorozumívat pomocí pazvuků. Easy. ☺ Co se týče slupování, tak jestli znáte blogerku a YouTuberku Lenku , tak natočila o této masce video. Masku si dělala teda sama, ale výsledek je stejný. :) Proč ji ale zmiňuji - když jsme masku chtěly sloupnout, tak mi bliklo právě toto video v hlavě. Schválně jsem řekla spolubydlící, ať si ho pustí. Lenka tam při slupování zmiňuje, že pokud máte rády bolest, rády se mučíte etc., tak směle do této masky. :D Dobře dobře, tak vážné to není, ale pokud si na celý obličej dáte tuto masku, tak počítejte i s depilací obličeje. Mně osobně třeba vymačkávání černých teček na kosmetice nevadí a nijak extra mně to nebolí, ale slupování masky z líček a tváří pro mě bylo bolestivé. Zkrátka mučenie.. 

Ve výsledku ale musím masku zhodnotit kladně. Kromě teda toho, že vás to zbavilo i několika chloupků z tváře, tak nos, bradu a čelo mi maska vyčistila také krásně. Spolubydlící také. Doma jsem pak měla ještě pár pytlíčků pro mamku a ta z masky byla také nadšená. Až na ty pazvuky z koupelny při slupování. :D 
Masku si ale plánuji koupit znovu.

Dále jsem se rozhodla na toto léto zkusit nějaký samoopalovák. Jsem bledule, doslova ředitelka vápenky, a lidi kolem mě mají neustále kecy. Na konstatování: Proč se neopálíš? .. Ale jdi, kdybys tam byla celý den, opálíš se! .. U moře by ses ale opálila, proč tam neletíš? .. Tak si nedávej tak vysoký faktory na opalování! .. Prosím tě, ty jsi nemocná? .. No ale nemáš nějakou nemoc, tak proč jsi tak bílá. Tak na tohle mám takovou averzi, že už to ignoruji. V horším případě, když dotyčný nechápe, že když neodpovídám, tak že se nechci bavit, tak jsem hnusná. Upřímně řečeno, ano, jsem hnusná. Neopálím se proto, protože mám takovou kůži. Celý den na sluníčku mi nepomůže a pod to se i podepíšu, protože loni jsem tam byla od prvního jarního sluníčka celý den (učila jsem se na maturitu rozcapená v opalovačkách) a přesto jsem byla bílá. U moře jsem se také neopálila a to jsme byli i blízko rovníku, ale vau, stejně jsem se neopálila ani při čachtání v moři a válení se u něj. Vysoký faktor si ráda dám, protože nechci mít od sluníčka puchýře. Minimálně při prvním válení se na něm. Nemocná nejsem, ale i přesto jsem jako zeď. Fuj, jsem se naštvala i při tom psaní. :D Ale myslím, že se v tom najdou tací, kteří mají stejný problém. Pominu-li ty pohledy lidí, když jdete v šortkách nebo v šatech a všichni jsou hnědí a vy jediní bílí. Ale ve 20 letech mi to je vážně jedno a beru to jako výhodu, že mám takovou pokožku. Nejsem jako většina. :) Takže asi jako jediná plním ty fotky z Instagramu, že jsem originál.. :D  

Ale k tématu. Na základě takových otázek jsem si řekla, že letos schválně zkusím samoopalovací mléko. Ale ne z důvodu, abych byla jako čokoláda, protože to by na mě bylo velmi nepřirozené, ale proto, abych měla zdravou barvičku. Dlouho jsem pátrala na internetu, které mléko by bylo nejlepší. Po několika recenzích jsem se rozhodla pro samoopalovací mléko od Ryoru. Už si nepamatuji, z jaké stránky jsem ho objednala, ale vyšlo mě asi na 200,- i s poštovným. Což si myslím, že poměr cena : výkon je vyhovující. 
Mléko je bílé, takže se musí dát velký pozor při roztírání. Poprvé se mi stalo, že jsem měla flekaté břicho a ruce. Ale jsem nešika, takže se nedá ničemu divit. Záda mi mazala mamka a ty byly bez problémů. Zjistila jsem, že na roztírání jsou vhodné chirurgické rukavice (víte, co myslím... :D), které se dají splašit od lékárny až po nějaké ťamany a bohatě stačí. Jednak se mi roztírá mléko lépe, a jednak pak nezůstávají fleky mezi prsty, i když jsem si ruce pořádně umyla. Dále, co jsem vypozorovala, je vhodnější chvíli po natření počkat, než se oblíkne tričko na spaní, anebo nějaké pyžamo. Co se týče parfemace, tak mléko voní jako obyčejné tělové mléko. Necítím v něm ze začátku samoopalovák. Ani po natření. Ale druhý den ráno už cítím typickou vůni samoopalováku, což ale spraví sprcha a je po problému. Hned na druhý den se pokožka ztmaví do jemné přirozené barvy. Mě vyhovuje mléko natřít dvakrát po sobě, abych vypadala tak, jak chci. Ale to je na každém, jak moc výraznou chce barvu, jak to každému vyhovuje. Samoopálení vydrží zhruba týden, co jsem vypozorovala, a začne ztrácet intenzitu zhruba po dvou dnech. Samozřejmě před natřením je potřeba udělat peeling. :) Na to postačí podle mě úplně nějaký obyčejný produkt, já mám třeba tento od Baley, který krásně voní po vanilce. Co se týče fotek, tak si tu vysloveně fotit zadek nechci, ale jednu přechodovou fotku sem prdnu. ☺

Takže za mě mají tyto produkty + a určitě si je někdy zakoupím znovu. :) 

(S)mějte se, M. ♥You May Also Like

0 komentářů

Here is my secret. A very simple secret..