Libo trochu kultury? | I ♥ Tap Dance 👞

by - června 15, 2016

Ahojte! 


Po delší době přicházím s příspěvkem, který nebude vypisující, jako několik článků předchozích, ale konečně nabitý energií, rytmem a tancem. Je tu další dávka dne ze života Fojtiny.. 

Takže se pohodlně usaďte, vezměte si kafíčko a pozorně čtěte. ☺Asi někdy v šesté třídě základní školy mě meine brunette (you know what I mean - every brunette needs blonde best friend) přivábila na step. Tak jsem si říkala, že by to nebylo špatné a začala chodit s ní. Tahle radost mi vydržela necelých pět let. S nástupem na gympl jsem se stepem pomalu končila, protože jsem to nezvládala se školou a doma to bylo dáno jasně - nejdřív škola, pak zábava. Později jsem se k němu už nevrátila, ačkoli jsem chtěla a klidně bych začala i teď, ale zbytek lidí se v něm posunul daleko, že dohnat je z fleku už nešlo. A takhle, prosím, pomalu, ale jistě, vám prchá něco, co necháte proplout mezi prsty.. :) (poučení do života - jít si za svým ať to stojí, co to stojí) Ale o mně dnes článek není - je právě o tom zbytku lidí, kteří ve stepu pokračovali a nevzdali to ani v době, kdy se ocitli bez učitele. Říkají si Ze začátku dobrý (najít je můžete třeba na ksichtbooku) a... Jsou fakt dobří - a to ne jen ze začátku.

Už mnohokrát jsem byla zvána na jejich vystoupení, ale pokaždé mi do toho něco vlezlo. Ať to byl blbý spoj z Plzně, anebo starost o stařečka psa, zkrátka pokaždé se našlo něco, kdy jsem ten čas jednoduše neměla. A včera byl den D, kdy jsem byla venku právě s brunette, původně se podívat na plavky a na nějaké blbůstky po obchodech, a z ní vypadla věta, že večer jde na to poslední představení. Tak jsem se zarazila, že jaké představení.. Čí.. Poslední.. Cože? 

"Noo, je v pět hodin.. Začátek,"
"Eh? No, když my jdeme s mamkou běhat a předtím na veterinu, to nevím, jestli bych stihla.." 
ve skutečnosti jsem ještě neměla šajnu, o co jde, prostě... blondýna
"Tak já se zeptám když tak mamky, to je jedno," 

Nekecám, asi dvacet minut mi trvalo, než mi slavnostně v mé makovici bliklo, že se jedná právě o to vystoupení, to představení, v  lidušce, s těmi lidmi. Do prčic, tam musím jít! Kolikrát jsem plánovala, že tam půjdu a pak jsem se omlouvala. Hodněkrát. Teď už ne. Naštěstí na veterině nikdo nebyl, ouch, hvězdy nám přály, a my mohly s mamkou jet skoro na otočku domů. Dorazily jsme ve čtyři, náš okruh trvá 24 minut, takže do půl jsem doma, deset minut sprcha, hej, to stihám.. Napsala jsem tedy, že to stihnu, že půjdu taky. Domluveno, za deset pět jsme vycházely od baráku směr liduška.Došly jsme na místo. V sále tedy vedro na padnutí, ale komu to vadí, když se na něco těší? Správně, nikomu. Chvíli jsme přemýšlely, jestli má cenu si sedat, ale se slovy: 'Necháme ty místečka rodičům.' jsme se uvelebily na topení. K tomu všemu štěstí bylo, i jako jediná věc v celém sále, studené, takže opravdu bodlo. V hlavě jsem si přemítala, jak je to vůbec dlouho, kdy jsem step viděla.. Doma mám v žebříčku nejsledovanějších dývídýček Michaela Flatleyho (och, to skloňování cizích jmen zní tak nepřirozeně), ale tohle je přeci jiné. Navíc ty lidi tam znám. S několika z nich jsem i vystupovala. Déjà vu jak vyšité. Až se mi po skončení jejich čísel zastesklo. Po prvních vystoupení moderátor oznámil (juchů) taneční skupinu Ze začátku dobrý a jejich první číslo, které neslo název Welcome to the jungle - podívat se na něj můžete podívat zde: ☺


Kvalita odpovídá mobilu, ale prostě... To musíte vidět, chápete, kvalita - nekvalita. 

Jako... Já věděla, že budou dobří, ale oni byli ú žas ní (to se mi nerozbil mezerník, to jen kladu důraz na slabiky). Řekněte sami, jsou fakt dobří a ne jen ze začátku.. ☺ Já nemám slov, prostě jen úsměv, potlesk a fandění, aby měli více čísel. Člověk se pak ani nenadál a už bylo další jejich vysoupení. Step off. A to si mě získalo na plné čáře.

No nezasloužili by si fanklub? ^^
Velikou poklonu mají všichni, kteří vystupovali. Zvlášť klobouk dolů smekám před Michalem, který se ujal toho vedení, vymyslel choreografii a stmelil takovou bandu lidí. Říká se tomu talentovaný člověk a já si myslím, že jemu takové označení náleží více než právem. :) Navíc, jako bonus, tohle je tak příjemná parta lidí.. :D No, slovy se nedá popsat včerejší zážitek. Jsou to prostě frajeři a stepuje jim to fakt dobře. :) Určitě se mnou budete souhlasit a přidáte se k internetovému skandování:

V í c e   v y s t o u p e n í,  v í c e   v y s t o u p e ní..

A to by bylo pro dnešek vše, 
(s)mějte se, M. ♥


You May Also Like

0 komentářů

Here is my secret. A very simple secret..