Henna | domácí tetování

by - srpna 30, 2016

Ahojte,

po dlouhé chvíli vás vítám u nového příspěvku. Dneska bych se s vámi chtěla podělit o takovou moji menší úchylku, kterou mi ukázala jedna kamarádka a zároveň bývalá spolubydlící z Plzně. Jedno odpoledne jsme seděly na pokoji, měly jsme se učit, ale ona dostala akorát nápad, že by si udělala hennu. Koukala jsem na ní pohledem asi jakože, cože? a čekala, co bude dělat. Když se podívám zpátky, tak v Plzni jsem se vůbec poprvé setkala s hennou na ruce. Viděla jsem ji u jedné spolužačky, potom u spolubydlící... A vlastně jsem tak nějak čekala, kdy si začne takhle malovat po ruce a já budu u toho. A vida, bylo to tady. Trošku jsem se odhodlávala, ale zeptala jsem se, jestli by ji nevadilo, kdyby mi něco udělala na ruku taky (foto). A v ten den jsem se zakoukala do těch čáreček a tvarů  na prstech.


Nebudu tady popisovat náš celý hennovací příběh, ale když jsem se pak z koleje stěhovala, tak mi pak zbytek toho - pro mě kouzelného - prášku věnovala. A já začala doma blbnout. Někoho fascinovat s tím, co to mám na prstech, někoho pohoršovat, že to je hrozné, zkrátka reakce byly různé. Ale mně se to líbí, takže já si po ruce čmárat budu klidně dál.. 

Je to easy peasy!

K celému kouzlu potřebujete pár věcí. Především hennu, která se dá objednat na internetu, ale já osobně jsem ji tam ještě neobjednávala, takže zkušenosti s tím nemám. Konkrétně tahle henna, kterou teď mám, je z Turecka. Jako další používám peroxid, ten je dobrý proto, že henna vydrží delší dobu a hned se nevymyje. Já mám konkrétně 3%, který je v tekuté formě, takže na rozmíchání a udělání blátíčka už nepoužívám žádnou vodu.* Míchám čistě hennu s peroxidem, bez vody, a vydrží mi cca měsíc.
* kamarádka používá peroxid v prášku a vodu


A jako poslední věc, která je potřeba, je nějaká maličká nádobička (vzala jsem si na tuto potřebu víčko od tělového spreje), párátka (pokud nemáte speciální pera) a pro jistotu kapesníček, kdyby něco. Nemůžu přesně říct, kolik se dává henny a kolik peroxidu (případně kolik henny, vody a práškového peroxidu). Míchám zkrátka do té doby, než vznikne takové blátíčko. Ani moc tekuté, ani tuhé. A to je všechno. Je to vážně easy peasy!


Takový malý tip, který mám také od spolubydlící, je ten, že před kreslením je fajn si oholit chloupky na ruce. Když mi to říkala, tak jsem se smála, ale jednou jsem na to doma zapomněla a pak jsem chodila jak jojo, když se mi henna vymývala a chloupky byly černé.. Oops.

Inspirace je všude ☺

A co si vůbec na tu ruku kreslit? Cokoli. Inspirace je vážně všude. Já jsem si například poprvé vzala inspiraci od té mojí kamarádky, potom jsem hledala na Googlu obrázky, kde jich je vážně plno - stačí zadat henna art, henna na ruce, tetování henna.. A můžete si vybrat, co se vám zlíbí. Další skvělá věc na inspiraci je i Instagram - např. tady. Konečně dokážu ocenit i práci hastagů... Anebo stačí prostě kreslit, ono z toho něco vyleze.

Neříkám, že jsem profík, to opravdu ne a ani jím nebudu, ale henna mě baví, líbí se mi a přijde mi i jako fajn ozdoba, oživení... Tak proč ne? Setkala jsem se i s názorem, že to je zajímavé, ať si to vytetuju, když už mám i několik opravdových tetování. Ehm, nope. A to je to, co je tak super na tom, že se mi henna za měsíc vymyje. Neomrzí a můžu si pokaždé namalovat něco jiného. 


                                        Co ten ukazováček...

Když se nedaří..

Možná někoho napadlo, co dělat, když se mu jeho výtvor nebude líbit. Když se splete, když si čárne někde jinde... Tak co s tím? Stejný problém jsem řešila včera. Ujela mi ruka a já si udělala krásnou čárku na kloub prostředníku. Hmm, a čo teraaaz? Jako na potvoru, když chce, aby vám něco drželo, tak to nedrží, když nechcete, aby to drželo, tak to drží jak židovská víra. Mohla jsem tam tu čárku nechat a nemusela bych doplatit na zbytek ruky, ale to bych nebyla já, abych se ji nesnažila dát pryč.. 
S trochou opatrnosti a nervů se dá nepodařené henny zbavit díky citrónové šťávě. Ne úplně, ale zesvětlá (což mně vadilo, proto jsem z čárky chtěla udělat motýlka, ale podařila se mi jen žížala s frakem). 

A to by bylo ode mě vše, 
(S)mějte se, M. ♥

You May Also Like

3 komentářů

 1. Já se s Hennou poprvé setkala na pláži na dovolené, ale sama jsem to fakt nezkoušela, na to jsem moc nešikovná... :D Každopádně, díky moc za tipy, třeba to přece někdy zkusím. Chtěla bych spíš pravé tetování, jenže bojím se, že by to mamka nepřežila...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na tom není co zkazit, neboj, klidně to zkus! :) Předevčírem mi ještě ta kamarádka psala, že se dobře maluje se štětečkem na linky (kromě párátka). :D A kdyby se ti to třebas jó nelíbilo, tak citrón to pomůže stáhnout dolů rychleji. :)
   Tak ono tetování si můžeš dát pak od 18 sama, ale chápu, že se bojíš, že by to mamka nerozdýchala.. :/ Já jsem šla na první tetování v 17, kdy šla se mnou i mamka s tím, že to mám právě jako dárek k osmnáctinám. O tetování jsem básnila asi od 10 let, kdy jsem si lepila na kotník kamínkové samolepky alá 'tetovačky'. :D Takže když pak mamka zjistila, že bych v 18 stejně šla a bez ní, tak přistoupila na variantu dárku. Je fajn předem se s mamkou o tom pobavit a uvidíš, co ti na to řekne. :) Ukázat ji co bys chtěla, kam a tak.. Nebude to pro ni pak takový šok, když uvidí, žes o tom opravdu přemýšlela - chápeš, jak to myslím. :D :)
   Já jsem u jednoho tetování neskončila (říká se, že člověk ani neskončí, jak jednou začne :D) a všechny tetování, co mám, tak o všech mamka ví a vždycky jsem za ni přišla, spíš z takového kamarádského důvodu, jak ze vztahu matka - dcera, řekla jsem, že bych chtěla to a tam a ona, že to není špatný nápad a šla jsem na další. :D Dá se říct, že změnila na tetování názor po tomhle. Ale pravdou zůstává, že třeba děda se mnou 14 dní nemluvil, ten je úúúplně proti tomu. :D Teď už ale jen kroutí hlavou, je to dobré. :D

   Vymazat
  2. Okej, asi to fakt zkusím. :D
   Děkuju za podporu. Ona je mamka v pohodě, ale v tomhle ohledu je fakt neoblomná. K osmnáctinám mě radši poslala se školou do Ameriky (ne že bych si stěžovala :D), ale na tetování nesmím ani pomyslet. Říká, že je to zbytečné vyhazování peněz, že každou chvíli měním názory a že se mi to určitě nebude líbit (třeba když jsem chtěla Die Happy), že pro mě udělala hodně a teď si vymýšlím takové blbosti ... 18 mi už bylo, ale prostě nechci mamku zklamat. Ale tak říkám si, že třeba to někdy pochopí, až si na to sama vydělám... uvidíme :)

   Vymazat

Here is my secret. A very simple secret..