Svaté grály pro vlasy

by - března 30, 2017

Dobrý den, vlasy ven!


Ano ano, dneska se zaměřím také na vlasy. Jak jsem se zmiňovala už v tomto článku, vlasy mám poměrně jemné, několikrát barvené, mastící.. Zkrátka si toho zažily dost. Nebudu lhát, do jisté míry jsou i zničené. To podle mě musí být prostě všechny vlasy, aspoň minimálně, když si je někdo barví, nebo fouká, nebo žehlí. Nevymluvíte mi, že se to na nich absolutně vůbec neprojeví. :D To prostě ne. A já samozřejmě nejsem výjimkou. Vlasy jsem si barvila naposledy... Tuším, že to bude někdy v lednu? A to bylo na plavou blond. Ehm, lépe řečeno - minulý rok jsem se rozhodla zkusit zrzavou barvu. Tu jsem jako jedinou ve vlasech neměla, čili jsem ji mít musela. :D Akorát když odrůstá zrz a vaše přírodní barva je taková tmavá blond, tak to nevypadá moc hezky. Takže jsem se rozhodla odrostlé vlasy 2x po sobě přebarvit na plavou blond, abych po vymytí dostala co nejjemnější přechod. Aspoň teď tedy nechodím jako idiot s nepřirozeným přechodem... (jako fakt jsem ráda, že jsem experimenty s barvením už vzdala, protože jsem vyzkoušela už vše, co na té hlavě snad jde mít)

A co teď?

Také jste se u mě na blogu mohli dočíst, že jsem bojovala s vypadáváním vlasů. (zde) Od té doby, musím zaklepat, mi vlasy tolik nepadají. Ale ještě není léto jako minulý rok. Pravdou je, že v článku píšu o hormonální antikoncepci. Tu jsem tehdy vysadila, ale teď ji opět beru. Takže si myslím, domnívám, že i ta na padání vlasů má svůj podíl. Ale zpět do dnešní doby. Koneckonců o všem ostatním si můžete přečíst v předešlých článcích.

Jak jsem už nastínila v prvním odstavci, trápí mě poničené vlasy. Musím říct, že je nemám jako chemlon, jako se již jednou stalo při odbarvování z černé barvy Palette, ale nebudu si nic nalhávat, barvení asi třikrát na zrzavou dá vláskům zabrat. Notabene když je mám jemné. Takže nyní jsem si už užila tu změnu, kterou jsem chtěla, nabažila jsem se zase jiné barvy, a pro změnu toužím po své přírodní barvě, kterou jsem viděla naposledy někdy v roce 2013, kdy jsem byla s odrůstáním vlasů nejdál - odrostly mi po ramena. Takže co teď?

Nůžky.

Ano, je to velmi sad story, ale poničené vlasy musí pryč. Já jsem si nechala zastřihnout konečky, asi tři centimetry, v půlce února. Na konci dubna plánuji tuto očistu od polámaných konečků zopakovat. Protože.. Jak se říká - nešikovné maso musí pryč. Čili poničené vlasy musí pryč. Radši si postupně nechám po dvou-třech měsících zastřihnout konečky o pár centimetrů, než nechat vlasy růst, tím lámáním by mi stejně ale ani nerostly, a pak třeba někdy dát dolů nárazově zase 10 centimetrů. Bohužel budu mít teď zase na chvíli vlasy jen po lopatky, co se dá dělat. Parádo trp.
Tím chci i říct, že nerozumím větě, kterou jsem slýchávala od jedné kamarádky, že když si vlasy budu stále stříhat, tak je nikdy nebudu mít dlouhé, ať si nestěžuji. 
Jako ano, nebudu je mít tak dlouhé, ale poničené vlasy stejně moc nerostou. Většinou se dřív polámají, rozštěpí, ten poničený vlas stejně upadne... Tak to si ty konečky fakt radši střihnu, než abych trpěla s rákosím na hlavě. :) 

Ale teď tedy k těm mým grálům! Jako první bych zde chtěla zmínit již zmiňovaný šampón Alpecin. Už jsem o něm psala a nemohla jsem si ho vynachválit. Měla jsem za sebou hned 3 balení, z toho jedno bylo nějaké spešl pro sportovce. Po třetím balení jsem se rozhodla šampón i tabletky z DM drogerie vysadit, abych tělu a vlasům dala odpočinek. Nebo aby si nezvykly, znáte to asi každý, když si oblíbíte nějaký produkt, že vám po několika použití přestane rázem vyhovovat. A k tomu jsem se dostala fakt nechtěla. Proto jsem se k Alpecinu vrátila až teď. Po nějakém půl roce a něco. A to hlavně z důvodu, že jsem chtěla ty kořínky trochu povzbudit a vlastně si ověřit, jestli funguje i sám o sobě, anebo to bylo jen díky combu s tabletkami. Tak uvidím. Každopádně můj názor na něj se prozatím nezměnil.


Další můj oblíbenec se stal čirou náhodou. Díky.. Nebo kvůli..? Zkrátka teď tak na půl bydlím i v Ústí nad Labem, kde je ta nejvíc maximálně tvrdá voda ever! Jako jestli byste někdo chtěl vápník  na zoubky pro vaše ratolesti (či hořčík... na křečáky, víte jak), tak jakože Ústí vám ho dá na celý život do zásob. Stačí seškrábat ze skleničky a tak. No, výsledek ale je ten, že kvůli této vodě moje vlasy, které jsou zvyklé na pitnou vodu z Mostu a Flájí, elektrizují jako blázen. Na těle mám teda i vyrážku, ale to je jen dodatek. To přežiju, ale ty vlasy, to je hrůza no. 1. Takže jsem hledala nějaký šampón nebo kondicionér, který by mi pomohl. Nemohla jsem nic najít. A nechtělo se mi za tyto věci dávat přes 200 Kč. Takže jsem se rozhodla, že vyzkouším přírodní značku Alverde. Říkala jsem si, že jsem ji stejně chtěla zkusit, tak teď mám možnost. A uvidím. Koupila jsem si šampón pro jemné vlasy a k tomu balzám na vlasy poškozené. 


Šampón musím pochválit. Pravdou je, že vlasy po něm mám vzdušnější, tolik se nemastí a působí trochu objemněji. Co se týče vůně, tak já cítím spíš něco jako kopřivu, ale pravdou je, že třeba bambus jsem fakt nikdy ještě nečuchala. :D Ale jinak mi je šampón příjemný a pro mě je mnohem lepší, jak třeba Elseve. Tyto výrobky mi vlasy nehorázně zmastily. 


A tento balzám prosím vysvětit! Pro mě to je jednička! Ani si nepamatuji, kdy jsem si tolik něco tak moc oblíbila. Nejen že vlasy mi po něm nádherně voní, dobře se rozčesávají, ale zdají se mi i pevnější. A co víc - žádné elektrizování! Nebo alespoň minimální. Ale zase nemůžu čekat zázraky, když jsem rozmazlenec z Flájí a přijedu do Ústí a tady by se ten vápník z hlavice sprchy dal brousit. :( Ale můj problém tyto přípravky vyřešily.


Tento olejíček mám už nějaký ten pátek. Musím říct, že jsem si na něj udělala názor až po X použití. Zprvu jsem ho chtěla dokonce hned vyhodit, darovat, whatever.. Jak jsem s ním nebyla spokojená. Ale teď mám pocit, že i snad něco dělá. Vlasy se mi po něm zdají minimálně lesklejší a pevnější. Jak jsou na tom roztřepené konečky, to nemohu posoudit. Jelikož roztřepené konce nezlepší nic, kromě nůžek, tak si nemyslím, že by cokoli kdy zacelilo vlasy tak, aby z roztřepeného vlasu udělaly vlas neroztřepený. Ale pro poddanější vlasy, lesklejší a celkově pro navrácení života do vlasů tento olejíček je dobrou volbou.


Co se týče konzistence, tak Alpecin (modrý) a šampón Alverde (průhledný) je na tom stejně. Jsou vodovější, takže se může stát, že při troše neopatrnosti na vás tak trochu vyplujou, tak jako na mě. Hehe. Ale každopádně to ničemu nevadí. Zato kondicionér Alverde je, na můj vkus, dost tuhý. Jelikož jsem tuto značku předtím nikdy neměla, byl to pro mě docela šok. Ale musím na druhou stranu také uznat, že ho stačí maličko a vlasům to stačí. A brutálně voní! A co se týče olejíčku od Baley, tak na něm není nic výjimečného. Zkrátka olejíček do vlasů. A jako poslední zde chci zmínit i jeden zázrak, který... No, je to fakt zázrak!


Ano, kokosový olej. Když se vyčlenil ten boom kolem něj, tak kolem mě opravdu jen prošel. Já jsem celkově člověk velmi skeptický vůči těmto zázrakům, který by vás zbavil snad i celulitidy (správně, nezbaví), ale po několika... Možná i několikaletém! Odhodlávání jsem se rozhodla ten kokosák vyzkoušet. Koupila jsem Bio Kokosový olej z DM drogerie. Stál něco kolem 100 Kč. A jako vážně. Proč jsem si ho nekoupila dřív?! Použila jsem ho na tvrdé paty na nohou. Zabalila si je do chlupatých ponožek a ráno jsem měla paty jako miminko. Hebké, ne tak tvrdé. Zkusila jsem olej použít i na vlasy jako zábal. Málem jsem odpadla, po několikátém použití, jak pevnější vlasy byly. Dále jsem ho zkusila po holení, abych neměla zarudlá místa a ty odporné zanícené chloupky. Taktéž pomohl. Nebo je libo masáž?! Kokosový olej je také vhodný adept. Sečteno podtrženo - pro mě je to takový malý zázrak na všechno. Jestli bělí zuby, to posoudit zatím nemůžu, jelikož jsem nikdy nevydržela s kokosákem déle jak dva dny při tomto ústním rituálu, ale spolužačka ze školy je s ním třeba spokojená i po této stránce. Asi to je opravdu zázrak...

A to by bylo pro dnešek ode mě vše. Myslím, že jsem se méně rozepsat nemohla, ale to bych nebyla já. O:) 

(S)mějte se, M. <3

You May Also Like

2 komentářů

  1. Hurá, sláva už budeš mít dárek pro mě k narozeninám 😂😂😂. Tedy jako proč o tom Tvém zázraku nevím? Jinak moc hezky napsané...

    OdpovědětVymazat
  2. Já si to rozdělím, abych to měla později i k Vánocům, haaahaaa😂😂😂. Náhodou! Říkala jsem ti o něm! 😂

    OdpovědětVymazat

Here is my secret. A very simple secret..