Anie Songe: Továrna na sny

by - května 16, 2018

Čauko,

dneska si spolu sedneme, hezky v pohodlném outfitu - třeba pyžamové kalhoty a mikča, či volné triko, kraťase a papuče se zvířecí hlavou, anebo jen zabaleni do deky (ano, u nás je trochu chladno) - a pustíme se do dalšího knižního článku. Dneska vám představím Továrnu na sny (e-shop) od Anetky (Anie Songe).

Už jsem na Instagramu dávala vědět, jaké dojmy na mě Továrna udělala. Ale to bych to nebyla já, abych se trochu nerozepsala. Co jsem stačila vypozorovat, Anetka je vnímána dvojím metrem. Jedni jsou na její straně, jsou věčnými snílky a zbožňují úprk do přírody načerpat novou sílu a energii, pozorovat Anie stories a příspěvky nabyté pozitivní náladou je neskutečně baví a nemohou se dočkat dalších jejích slov a příběhů ze života. Druzí jsou na opačné straně a nechápou, jak taková sluníčková bytost může existovat, že takhle žít snad ani nejde, koukat se na vše tak optimisticky a být sluníčkářem ve dne v noci. Já jsem na straně Anie Songe, autorky Továrny na sny, věčného snílka, který nám dává možnost nahlédnout do jejího života skrze sociální sítě a především díky knize Továrna na sny.

Zprvu jsem přemýšlela, že bych sem mohla vyfotit nejoblíbenější úryvky, ale pak jsem si řekla, že byste se připravili o skvělé čtení a ukázala bych vám něco, co už by pro vás nebylo překvapení. Ale nejdříve, jak jsem se ke knize dostala?

Úplnou náhodou. Kamarádka mi půjčovala nějaké knížky a mezi nimi byla Továrna. To jméno Anie Songe mi něco říkalo, ale popravdě jsem neměla tucha, o koho vlastně jde. Po přečtení prvních dvaceti stran jsem se do knížky zamilovala. Hltala jsem doslova každé slovo. Možná to bude i tím, že autorka píše stejně tak, jak kdyby na vás zároveň mluvila. Jak kdyby povídala svůj příběh a myšlenky kamarádce na kafču. Vzhledem k tomu, že jsem nováček v téhle sféře poznávaní přírody, souladu duše a rozjímaní, tak jsem byla do knihy vtažena takovou silou, že jsem jednoduše nemohla odejít. Chtěla jsem číst dál.

A ta možnost zde byla. Knihu jsem dočetla asi po týdnu s přestávkami, jelikož jsem ji prokládala další knihou. Nebude tajemstvím, o čem Továrna je. Je o životě jedné slečny, která se náhodou seznámila se svým vyvoleným, se kterým žijí svou pohádku. O životě na Bali, budování jejich resortu Makawi a vlastně i o strastích, které tam prožívali. Až se tomu nechce věřit. Ale vše je podané s takovou nadsázkou, že se člověk musí až smát. Ale příjemně smát. Ne vysměvačně (vysměvačně? eh) smát, chápeme se. Vlastně se v Továrně dozvíte vše, na co se ze začátku ptáte - Kdo je, proboha, nějaká Anie Songe? A v závěru se buď stanete fanouškem, anebo vás to nechá chladným.

Ale chtěla bych se zaměřit i na něco jiného a to, komu je, podle mého názoru, knížka určena. Je mi jasné, že pro fanoušky, o tom se tu nemusíme bavit. Ale myslím si, že Továrna na sny je úžasným spirituálním zážitkem pro každého, který se hledá. Pro každého, kdo stojí na zemi a přemýšlí, co dál? Co teď? Co se životem? Věřím tomu, že minimálně každá osoba v našem světě má nějaký cíl, nějaký sen. Ač si zprvu řeknete, že nemáte, že nevíte, co dělat, tak věřím tomu, že máte. Tak či tak z vás někdy vypadne věta: "Jup, to by se mi líbilo..." a bingo, tam je vás cíl. Váš sen. 

Není možné, aby vše bylo nemožné. 

Mně osobně knížka tak trochu pootevřela vrátka do světa (sebe)poznání. Ale mnohem více až na druhé čtení. To už bylo sice rychlejší, stačilo jedno odpoledne při sluníčku, ale za to mnohem informativnější. Jenom jsem seděla a přemýšlela nad svým světem. Co chci dokázat, kam chci jít... A když si přečtete Továrnu, kde se staví jeden úžasný sen, cítíte se napojeni na stejnou energii se stejnou silou. Možná že Továrna nebude pro lidi, kteří se moc nezajímají o tuhle tematiku. Ale tak je to u všeho. Někomu přijde něco jako blábol a pro dalšího je to celý jeho svět. To je ta krásná rozmanitost světa - nezavděčíme se každému a každý máme svůj vkus. Ale jestli jen trochu můžu...

...hledáš-li maličké informace o motivaci, kup si Továrnu.
...nevíš-li kudy kam, kup si ji.
...máš-li pocit, že život není fér a potřebuješ nějakou berličku, kamarádku, která Ti pomůže, kup si ji.

Na trhu je neskutečný počet knih, které se zajímají o (sebe)lásku, o (sebe)poznání, o motivaci,... O tolik témat, že je až složité si vybrat, které stránky budou zrovna pro nás. Výhodou této knížky je fakt, že je psaná životem, životem obyčejné holky, která má tak obyčejný, ale přesto zvláštní a pestrý život, že by byla škoda jen tak ohrnout nos. Já Továrnu na sny beru jako nějaký prvotní kopanec a nástin pozitivního myšlení. I když se zrovna nemusí něco dařit, tak se svět nezbortí, nevadí, dařit se začne. A jestli někdo hledáte něco super oddechového pro jen tak čtení, tak je Továrna také pro vás. ☺

(S)mějte se, M. ♥You May Also Like

0 komentářů

Here is my secret. A very simple secret..