Přírodní park Bezručovo údolí

by - července 22, 2018

Ahojte, doufám, že si užíváte prázdniny. Já je trávím především v práci, takže až se vrátím na konci září do školy, tak budu jako jediná vápenka, kdežto ostatní opálení, hehe. I když.. Se mnou a s opalováním to není tak moc žhavé, konec konců si můžete přečíst článek z minulého roku - tady - takže ono je vlastně jedno, kde celé léto jsem. Ale! Dneska jsem se vydala na výlet do Bezručova údolí v Chomutově. A o něm bude dnešní článek.
Bezručák mám asi tak deset minut od baráku, kde teď bydlím. Popravdě bych vůbec neřekla, že se něco tak krásného může objevit v Chomutově. Ještě se tedy tady vůbec nevyznám, znám jenom pár míst, ale i tak jsem si udělala takovou menší představu, jak to v Chomutově vypadá - sídliště na sídlišti. Takže jsem byla ráda, když jsem objevila jedno místo, kde byl kousek přírody. To bylo u lesoparku, kolem něj a kolem skanzenu. Neřekli byste, že jste ve městě. Dalším takovým místem je právě Bezručovo údolí. Vlastně... Mnohem lepším místem. 

Už když se budete blížit k Bezručáku, tak projdete kolem Chomutovky, menší říčky, která teče podél cesty. Příjemné uvítání do krásné přírody. Samozřejmě pokud pojedete autem, tak moc vodní auru nepochytíte, ale když se vydáte pěšky, zaručuju vám, že šumění vody vás naladí na tu správnou vlnu.


Nedojdete ani k menšímu parkovišti a bude na vás koukat menší rybník, kde je voda opravdu průzračná. Jak jsem už zblbá z dnešní zvrácené doby, kdy čistou vodu vidíme pomalu jen doma ve vaně, tak jsem koukala na oblázky pod vodou jak na zázrak. Pohlazení pro duši, kdy jsem si jen sedla na břehu na kmen a snažila se zachytit veškerou energii, která touhle krajinou procházela. Čistý vlhký vzduch byl mnohem příjemnější než prachy ze silnic. Ale jelikož jsem se rozhodla jít dál, na pověstný První mlýn, tak jsem se za chvilku zvedla a vyrazila jsem. Na mlejn to je skoro pět kilometrů. Za to ale krásných...


Původní plán byl dojít na Třetí mlýn, ale když jsem po dvou kilometrech zjistila... Teda moje nohy zjistily, že ostruhy stále existují (kdo máte ostruhy, tak určitě chápete tu bolest!), tak jsem si řekla, že chci vidět konečně aspoň ten první a zbytek si vyšlápnu zase někdy jindy. Nejsem tu naspoledy totiž! Takže po menší zastávce na jednom z mostů, které vedou přes Chomutovku, kde jsem si do ponožek nacpala papírové kapesníky, aby mě ostruhy tolik netlačily, zase vyrazila. Ale můžu vám říct, že bych dokázala stát na každém můstku klidně i půlhodiny, protože ten klid... Šumění vody... Zpívání ptáčků a cvrdlikání cvrčků, to je něco pro mě. Lék na duši jak dělaný. Bez předpisu, bez doplatků a zadarmo.


Turistická cesta je zároveň naučnou stezkou, takže se dozvíte, co v parku můžete najít. Krom toho celou cestu lemují maliny a ostružiny, takže si můžete i něco málo sezobnout. Samozřejmě mi to nedalo a pár malin jsem ochutnala také. Nebude asi ani překvapením, když napíšu, že chutnaly mnohem malinověji než z obchodu. Člověk cítí tu přírodu. To kouzlo a sílu. Jooo, zním teď jako BIO EKO ŽENA, ale chápete, ne? Dřív jsme maliny baštili pořád, ale dneska? Aby člověk pohledal. Proto to nadšení! O:)


Celá procházka mi trvala asi... Hodinku a půl? Moc se ani nedá slovy popsat, co všechno jsem dělala, protože kromě chůze a kochání přírodou se nic nedělo. Ale bylo mi krásně. Cítila jsem se opravdu báječně. Konečně mimo civilizaci. Konečně mimo signál a všech internetů. Konečně jsem nabila své duracelky a odpočinula si. Teda až na bolavé paty kvůli výrůstkům. Ty mi dávají zabrat i teď večer, kdy píši článek. Ale za ty výhledy? Cokoli, i ostruhy.

Na Prvním mlýnu jsem si dala točenou kofolu a chvíli poseděla před stánkem. Potom jsem se přesunula na houpačku a prostě se houpala, odpočívala, nabírala energii,... Však víte. Milovník přírody v přírodě. Cestou zpátky jsem si vyfotila pár míst, abych vám o Bezručáku mohla napsat a trochu víc vám ho přiblížit. Můžete se tady procházet, můžete tady sportovat, jezdit na bruslích, na kole, běhat, zkrátka cokoli, co se vám zamane (v rámci mezí!). Ale teď se už s vámi rozloučím a na závěr přidám ještě pár fotek.

Mějte se smějte se, M. 

You May Also Like

0 komentářů

Here is my secret. A very simple secret..