Depilační krém Veet & Balea

by - září 04, 2018

Čauko, 

dneska jsem si pro vás připravila článek ohledně depilačních krémů. Už dlouho dlouho dlouho jsem nad nimi přemýšlela a, ač nechápu jak se to děje, jsem si je koupila a odzkoušela.Mé první pocity ohledně krémů byly smíšené. Do Baley jsem nevkládala vůbec žádné naděje, poněvadž jsem byla už jednou zklamaná (voskové pásky Balea - recenze zde). Hlavně jsem si nedokázala uvědomit, jak moc efektivní depilační krémy jsou. Jestli se vyplatí? Jestli je lepší žiletka? Hmm, tak schválně. Ale co si budeme... Stejně jsem chtěla Balee věřit, že bude fungovat, protože je, jak jistě víme, levnější než Veet. 


Depilační krém Veet Silk and Fresh pro citlivou pokožku 100 ml, 139,00 Kč 

+ funguje
+ samotný krém má příjemnou vůni
+ dobře se roztírá
+ pokožku nedráždí
+ po umytí je kůže pěkně hladká
+ špachtle krásně stírá krém i s chloupky
- po aplikaci a uplynulé době působení začne zapáchat
- 100 ml balení je jen na dvě použití
- třeba mamku krém pálil - udělejte si před prvním použitím raději test

Krém jsem zakoupila v drogerii DM. Osobně jsem ho koupila v kolekci, kde byl strojek na zastřihování chloupků a obočí od Veet a zároveň i onen krém. Celá krabice stála dohromady asi 299Kč, což mi přišlo docela fér, jelikož samostatně by věci vyšly možná na šest stovek. Každopádně ale zpět ke krému. 

Jak jsem již avizovala, celý princip depilace pomocí krému mi zůstává záhadou. Vím, že musí proběhnout chemický proces, ale zbytek nechávám čistě na zkoušení. Když jsem si poprvé přičichla ke krému, tak jsem byla mile překvapena, poněvadž voněl. Nebo jako... Nebyla to nějaká násilná parfemace. Ovšem po natření a asi po pěti minutách, kdy už mi na noze krém reagoval, začal silně zapáchat. Tak chemicky, což mi nebylo vůbec příjemné. Nečekala jsem zahradu s růžemi, ale vodíkovou bombu na druhou stranu také ne. Doba působení je napsaná na krabičce, čili by bylo dobré se jí řídit - tudíž jsem nepřekročila 10 minut působení. Nějaká minutka mi asi utekla při stírání, ale zkrátka jsem produkt neměla na noze hodinu a déle, chápeme se. Stírání proběhlo hladce a výsledek byl více než příjemný. Chlupy (záměrně nepíši chloupky, protože jsem se mohla rovnat s Yetim) byly fuč. A to bylo pro mě rozhodující, proč jsem krému od Veet dala skoro plný počet a mou důvěru. Odrazuje mě ale cena. Protože jestli mi sto mililitrové balení, které v DM stojí 139 Kč, vydrží jen na dvě použití (tím myslím dvakrát oholit nohy), tak se mi více vyplatí asi žiletka s pěnou. Ale samozřejmě nevím, jestli třeba chloupky neslábnou, nerostou méně atd., protože to jsem neměla šanci zjistit. Každopádně tento depilační krém je plně funkční. 


Depilační krém (Enthaarungscreme) Balea 125 ml, 79 Kč

+ nízká cena
+ tolik nesmrdí jako Veet
- nefunguje tak dobře
- špatně se roztírá

Naproti Veetu tu mám levnější kamarádku Baleu. Ufff. Nevím, co vlastně ani moc psát. Zkoušela jsem Baleu na jedné noze a na druhé noze mít Veet, abych viděla rozdíl hned a jen se hloupě nedomnívala. Ale prostě Balea fakt ne. Sice oproti Veetu tolik nepáchne, za to ale chloupky (i chlupy) skoro vůbec nevezme. Zkoušela jsem dát i větší i menší vrstvu, ale vůbec na tom nesejde, chloupky zůstanou tam, kde zakořenily. Nezkoušela jsem ho sice na ruce, kde jsou chloupky jemnější, protože na nohou mám chlupy silnější, ale prioritní jsou pro mě právě nohy a na ty mi Balea nefungovala. Za mě tedy ne-e. I stěrka je taková zvláštní, celá plastová, zatímco Veet má silikonové konce... 

U mě souboj depilačních krému vítězí Veet.

Sice nevím, jestli se mi vyplatí do něj více investovat, ale třeba jednou, až si budu vydělávat více peněz, tak to bude dobré. Ale to už rovnou zapřemýšlím spíše nad depilací voskem, hehe.

Mějte se smějte se, M. ❤︎

You May Also Like

0 komentářů

Here is my secret. A very simple secret..