Dopis ode mě pro mě

by - září 24, 2018

Ahoj Miško,

pořád se trápíš? Nad tím, že nejsi dokonalá? Vždyť to slovo je škaredé. A vůbec, proč se srovnáváš s ostatními? Co Tě dovedlo k tomu si sednout, teď, v 0:15 v noci, a shromažďovat milión myšlenek do Pages na Macbooku, který už dávno spal? Proč pláčeš? Nemůžeš z hlavy vyhnat ošklivé myšlenky a potřebu se trýznit? Proč?

Vím, říkáš si, co si lidé pomyslí, co si pomyslí druzí… Ale na nich přeci vůbec nezáleží. Jde především o Tebe, o Tvůj svět. Změň ho. Neboj se a vylez z ulity. I když si říkáš, že vlastně nechceš… že se bojíš. Přemož zlé myšlenky, které Tě tahají do minulosti. Které Ti ukazují, jaká jsi byla. Jaký jsi měla vzhled. Jaké jsi měla postavení. Moc dobře víš, že si nikdy nevybereš a že nikdo z Tvého okolí s Tebou nebude spokojený. 

Vím, že se trápíš, že nemůžeš zavolat babičce a říct, jakého máš báječného přítele a že ten předešlý nestál za nic. Jak si budujete svůj svět a zázemí a že jste šťastni. Vím, že se trápíš, že nemáš otce. Tátu. Toho tatínka, který svou dcerku rozmazluje a chrání ji před chlapci. Že jsi smutná, že nemůžeš říct: “Tatí, dívej!”, ale musíš spolknout to slovo, protože víš, že pro otce nejsi dost dobrá. Nejsi jeho obraz, nepotřebuje Tě, do rodiny Tě nepočítá. Vím, že jsi se v něm zklamala, že jsi čekala více, než Ti jen dal… že Tě bolí, jak se choval. Vím, že se trápíš za chyby, které jsi udělala. Za slova, která si pověděla. Vím, že Ti je líto, když jsi po mamince štěkala a řekla slova, která ji bolela. 

Vím, že Tě mrzí chyby, které jsi udělala. Proč se ale tak díváš na minulost, když víš, že minulost nezměníš, budoucnost neovlivníš a žiješ přítomností.

Sama víš, že je zbytečné se na minulost upínat, proč si kladeš otázky: Co jsem mu udělala? Proč mě nemá rád? Proč mě nechce slyšet? Proč do mě rýpe? Proč mě nebere, jaká jsem?. ? Víš, že je to zbytečné, protože lidem se nezavděčíš, pamatuj si to. 

Proč máš potřebu se bránit sama před sebou? Před svým tělem. Před svým vzhledem. Nemusíš být podle sociálních tabulek, aby jsi byla sebou. Ty jsi Ty. Jsi jediná. Jsi jediná osoba na celém světě, v celém vesmíru, v celé galaxii, tak proč se soutředíš na okolí? Copak jsi nepoznala, že i když jsi měla 67 kilogramů, tak si z Tebe dělali spolužáci srandu? Místo váhy si našli Tvou hlavu, protože jsi se učila na zkoušení. Anebo si jistě pamatuješ dobu na základní škole, kdy se Ti slečny posmívaly, jak vypadáš. Ale nejsou tohle všechno důvody k tomu, aby jsi se postavila a řekla: Vždyť to jsem JÁ! 

Pamatuj si, že na světě nejsi pro všechny, ale jen pro ty své - pro přátelé, pro rodinu. Třebaže neznáš celé město jako jiní, nemáš na každém prstu deset kamarádů, nemáš úplnou rodinu, máš štěstí, že máš milujícího přítele, maminku, zvířata a bráchu. Co jiného ke štěstí potřebuješ? Přece nic. Jsi spokojená tak, jak seš. Jak žiješ. Jak vypadáš. 

Netrap se, netrap svou duši, netrap své krásné modrozelené oči pláčem, který skrývá bolest, že jsi ze 67 kg přibrala na 93 kg. Sama víš, že jsi udělala hloupost a zahrávala si. Ale není na tom nic špatného, všechno je dobré, rozumíš? Všechno je v pořádku. Nabrala jsi zkušenost a tu Ti nikdo nevezme. Teď už ses ponaučila a víš, co můžeš, co nesmíš. Sama víš, že pro své tělo děláš maximum. Nebereš hormonální antikoncepci, nekouříš, neláduješ se fasfoodem. Jíš zeleninu a ovoce, omezila jsi rychlé cukry a sportuješ. Co víc by jsi chtěla než to, co děláš? Nesmíš být tak zbrklá a dát všemu čas. Jestliže jsi se pokoušela, jestliže jsi sedm let baštila hormony, nediv se, že tělo je teď strádá a vybírá si to určitým způsobem. Buď spokojená s tím, co máš. Nevadí, že bereš antidepresiva. Nevadí to. Je to v pořádku. Víš, že když zaženeš chmury a postavíš se jim čelem, antidepresiva si sbalí své saky paky a půjdou na pomoc někomu dalšímu. 

Vždyť tohle je jen splín. Který jsi mimochodem vyvolala tím, že jsi si prohlížela minulost. 

Tak už se netrap. Není důvod být zamračená jenom proto, že máš strach. 

Strach, co řeknou ti a tamti. Co udělají oni a tamty. Vůbec nic, když jim nedáš tu možnost. 

Miluj se. 

Jsi jedinečná okouzlující bytost, které se splní vše, čemu jen bude věřit. Poddej se svým snům a nech se jimi řídit. Nedovol, aby Tě strach vyřadil a srazil na kolena. Vstaň a bojuj. 

Miluj se, Miško, jenom Ty to dokážeš tak, jak si zasloužíš. 


Tvá Miška. 

You May Also Like

1 komentářů

Here is my secret. A very simple secret..