BLOGMAS #3 | Sranda pondělí

by - prosince 03, 2018

Ahojte při dnešním článku,

začal nám nový týden, a proto vám přeji ten nejlepší start do dalších dnů. Do článku vám vložím pár memes, které mě - v závislosti s pondělím - vždy pobaví. Od té doby, co jsem se naučila... (dobře, co jsem se stala závislou) na 9gagu a redditu, tak mám večery a rána o něco zábavnější. Pravdou je, že humor, co mě rozesmívá, není zase šálek úplně každého z nás, ale... každý jsme nějaký. Každopádně se mrkneme na dnešek. 


Ani dnešek nebyl výjimkou a hned po probuzení jsem otevřela třetí políčko z Alverďáckého kalendáře. Hned jak jsem zahlédla malé flakonky, vzorečky, či jak tu věc nazvat, jsem si řekla: 

Fojtíková, ty jsi ale debil.

Abych vás uvedla do obrazu. Ke kalendáři je při koupi ze zadní strany seznam všech dárků, které se schovávají uvnitř. Ten jsem zahlédla jenom na prodejně, protože jsem si nechtěla kazit radost (spíš pokoušet mou vůli), že bych se mohla kouknout, co mě asi tak může třeba čekat. Protože je jasné, že ve velikém políčku se nebude schovávat asi mini vzoreček, že jo. A tak jsem si kalendář nechala zabalený až do prvního prosince a prvního jsem vyhodila obal od kalendáře a zároveň i seznam toho, co se může v kalendáři ukrývat. No... Kdybych si seznam schovala, nemusela bych asi deset minut bádat nad tím, co to ten Alverde Sensitive Elixier je.

Kromě toho, že se v prvních minutách objevila moje vlastnost blondýny, kterou se snažím všemocně skrývat pod zrzavou barvou, kdy jsem se zeptala sama sebe: A tohle se otevírá jako jak?, tak jsem si začala nadávat, proč jsem jen ten pitomý seznam nedala aspoň do stolu... sic německy, ale přeci jen, bych aspoň měla vysvětlení toho, co jsem právě držela v ruce. 

Dobře, první záhadu jsem vyřešila téměř hned. Logicky (logicky, né?) vyznačený bílý proužek není na lahvičce pro srandu králíkům, že ano, tudíž v tom místě se lahvička zlomí, whuhů. Teď ovšem nastala otázka, co jsem právě otevřela za elixír. Bohužel pro mě, ačkoli jsem se snažila hledat na Google, co je produkt zač, do teď pořádně nevím, co je to za zázrak. Určitě je to něco na namazání. Když jsem si vyzkoušela jednou kapičkou namazat hřbet ruky, tak jsem měla kousek pokožky jak dětskou prdelku. A vzhledem k velikosti soudím, že se bude jednat o vzoreček na obličej a ne na tělo, protože to bych musela mít těch lahviček aspoň deset. Resumé je tedy jasné = je to fakt super elixír!


Dnešek jsem měla mimo jiné i vařící. Já absolutně  z b o ž ň u j u  pórkovou polévku (ne krém, polévku), která je jednou ze šťastlivců, které papám, poněvadž polévky moc nepapám, hehe. Recepis je maximálně easy peasy a zvládne ho každý. Mám ho z mamčiné kuchařky, jejíž název mi momentálně odešel z hlavy, ale mohu vám ho sem napsat. 

Recepis na pórkovou polévku

1 pórek (cca 300 g, ale záleží, kolik polévky děláte, já dělám jen pár porcí pro mě, tudíž dávám jen jeden pór)
vývar (já dávám jen vařící vodu z konvice a přidám hovězí bujón, až tak to šulím...)
1 lžíce dětské krupice
sůl
pepř
muškátový květ
2 vejce
smetana na vaření
máslo

Jako první nakrájíme pórek na jemná kolečka. Následně je lehce osmahneme na mírném ohni na másle. Samozřejmě může být použit i olej, ale já mám raději máslo. Po té přilejeme vývar. V mém případě přileji převařenou vařící vodu z konvice a přidám hovězí bujón. Vše necháme pár minut provařit. Pak přidáme jednu lžíci dětské krupičky a pořádně zamícháme. V tuto chvíli polévku osolím, opepřím a omuškátuju /nedalo mi to, promiňte/. Následně všlehám jedno vajíčko a jeden bílek. Zbyde tedy jeden žloutek, který vmícháme do smetany. Smetanu spolu se žloutkem následně vmícháme do polévky. A jsme u konce. Ještě chvíli vše provařím, případně ještě dochutím, beru misku, naběračku, lžíci a jdu se cpát. Doslova. Dobré chutnání! 
Moje nejoblíbenější...

Samozřejmě jsou takovéhle sranda obrázky i v češtině, třeba u Sarkastického kocoura  se chlámu dost dobře. V závěsu stojí Ty číčo  ku příkladu. Ale stojím si za tím, že většina memes zní lépe v angličtině. 

Vánoční hudební oblíbenosti

Jsem přemýšlela, jak dlouho mi hudební oblíbenosti vydrží... Jestli vůbec mám tolika oblíbených vánočních písní? Uvidíme, uvidíme. Dnes vám přidám Rolničky! Akorát se nemohu rozhodnout, zda se mi líbí víc české, anebo anglické... A zároveň mě přivádí na téma Ježíšek vs. Santa Claus. Ale na to se zaměřím zítra. Tak užívejte.

 


Mějte se smějte se, M. 💚

You May Also Like

2 komentářů

  1. Opět pěkné a ta kuchařka se jmenuje : Poklady klasické české kuchyně aneb jak to ta babička tenkrát vařila. Napsal Roman Vaněk :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Na polévku máme stejný vkus ❤
    Jo a já měla v takových lahvičkách elixir na vlásky. Nevím jestli to pomůže ��

    OdpovědětVymazat

Here is my secret. A very simple secret..