BLOGMAS #7 | Pečení perníčků

by - prosince 07, 2018

Krásný večer drazí,

dnešek bude provoněný, jelikož peču perníčky. Ano, zase. Už jsem avizovala, že budu péct asi ještě jednu várku navíc. (:D) A dneska se tak děje. Mimo jiné jsem dokončila úklid, ze kterého mám fakt radost, a tak celkově se dnes cítím tak svobodně, krásně a spokojeně.


Dnešní kalendář byl bombastický. Sůl do koupele s vůní vánočního punče! Jsem teda zvědavá na výsledek, protože i když skrze obal to zní báječně, tak třeba to pak tak super nebude, že jo. Každopádně krásný dáreček. A když jsme u kalendáře, tak dnes peču další várků perníčků a využívám vykrajovátka, tuším, že z 5. okénka. Vzpomínám si, jak jsem se bála toho hrnce, jaký bude mít tvar. No, ve výsledku mám místo sněhuláka takového krypl Santa Clause. (:D) Ale zdobení to spraví. 

Včera večer jsem si připravila těsto a teď peču perníčky. Střídám tedy vykrajovátko sněhuláka od Alverde a velikého panáčka, kterého budu zdobit na styl Perníčka ze Shreka. Už teď mi je škoda ho jíst, tak jsem zvědavá, jak se mi povede ho nazdobit. Kromě toho byt opět krásně voní skořicí a perníkovým kořením. Aww. 


Dneska udělám na blogu svůj první tag, konkrétně vánoční. Pamatuji si, že dříve po blozích a na YouTube létaly tagy jedna báseň. To byl podzimní tag, zimní tag, vánoční tag... všude něco. A tak jsem si říkala, proč bych si ten svůj první samorzhovor nemohla udělat i já? Sice by se ofiko měli označit, tagovat, další lidé, ale komu to bude vadit, když nikoho neoznačím... nikomu, heh.

Vánoční samorozhovor (tag)

Máš ráda vánoční atmosféru?
Já jednoznačně ano. To je, myslím si, vidět i z mého blogu, Instagramu a nálad. Letos se na Vánoce neskutečně těším, na celý prosinec a na celý konec roku. Podvědomě cítím, že letos je rok, kdy si chci uzavřít nějaké věci sama v sobě a jít dál. Posunout se. Neohlížet se dozadu, ale jet čistě dopředu a za svým a to nehledě na to, kdo si co pomyslí. A vánoční atmosféra je něco, co mi neskutčně pomáhá a nabíjí mé Duracelky. 

Slavíš Mikuláše? 
Když jsem byla malá, tak jsem zažila i návštěvy trojice - Mikuláše, anděla a čerta. Jeden čert byl fakt škaredý a bála jsem se ho jak nikdy. Co jsme byli větší, tak si i vzpomínám, jak jsem asi týden před Mikulášem začala dělat děsně hodnou, aby za mnou nepřišel čert. Jako vysloveně mě to nějak nepoznamenalo, bála jsem se, to jo, ale žiju a následkem je možná moje ještě větší střeštěnost. Ale nadílku dostávám do dnes. Je mi 22 let a ano, měla jsem Mikuláše. Bez něho by vánoční čas pro mě nebyl tím pravým. 

Upřímně - dárky raději dáváš, anebo dostáváš?
Obojí. Ráda dávám, protože se mi líbí reakce lidí, které obdaruji. Jenom se nějak neumím ovládat, protože bych chtěla všem dopřát to, co by chtěli, potřebovali nebo si přáli a na to všechno nemám možnosti. Co mě mrzí, tak že jsem se už několikrát zklamala v lidech, kterým jsem finančně přispěla. Protože u jednoho případu do dnes nevím, kde mé peníze skončily. To samé ve druhém případě. V tom třetím se situace vyřešila a po měsících čekání mé peníze došly na pomoc. Na druhou stranu i dárky ráda dostávám, co si budeme lhát. Mám ráda milé dárečky, pozornosti, které člověka zahřejou

Jak zdobíš svůj byt ve vánočním čase?
Světýlka! Světýlka všude, kam se podíváš! To je moje heslo a tím se řídím. A to platí i teď, kdy Vánoce trávím už sama s přítelem. Světýlka máme na parapetu, na oknech, na stromečku, máme svícen, svíčky... pfů, je toho dost. Samozřejmě nesmí chybět vánoční vůně, vánoční aroma lampy, vánoční ubrus, adventní věnec a spousta mandarinek. 

Která osoba dělá tvůj Štědrý den speciálním?
Tento rok to bude stoprocentně můj přítel. Protože budeme slavit Vánoce spolu poprvé sami a jen my dva. Dříve to byla pro mě návštěva u babičky a u dědy. Byla to naše rodinná tradice, kdy jsme se každý rok 24. prosince zhruba ve tři hodiny odpoledne sešli u babičky a u dědy, kde jsme společně jedli chuťovky, chlebíčky a cukroví. Po té přišel Ježíšek (děda, který zvonil na zvoneček za zády! Pravdu říct, do těch 9 - 10 let jsem fakt věřila, že je to Ježíšek) a šli jsme ke stromečku, kde byla první várka dárků. Po tom jsme odešli domů a v šest hodin večer jsme měli večeři. 

Urči jedno slovo, které bude popisovat, jak moc se těšíš na Vánoce.
Ohromně. 

Jaký je tvůj nejoblíbenější vánoční film (pohádka)?
Tady vyberu 3. Z českých pohádek to bude Popelka. Ta je sice českoněmecká, ale Popelka. Z filmů potom Pelíšky. To je taková klasika, oh. Viděla jsem je poprvé asi v 16 letech? Možná. Fakt pozdě na to, jak dlouho už je tenhle film natočen. Ale od té doby jsou Pelíšky mezi oblíbenými filmy na Vánoce. A jako poslední pohádku mám moc ráda Polární expres. U téhle pohádky na konci vždy cítím tak silného ducha Vánoc, touhu se stát zase malou naivní holčičkou, která bude věřit a spatří toho, kdo dává dárky a tajně si přeji, aby pohádkový svět byl tím reálným.

Máš doma umělý stromeček, nebo živý?
S přítelem máme umělý. Sice živý voní a přinese do bytu ještě větší atmosféru, ale umělý nám stačí. Můžeme ho použít každý rok, neopadává a nepíchá.

Kdybys mohla mít jedno přání, které by se splnilo, které by to bylo?
Přála bych si, aby v sobě měli lidé více pochopení. Ať už pro situace, které nemohou změnit, pro lidi, kteří mají jiné názory a životní cíle, nebo v závěru i pro sebe. To si, myslím, jako první krok pro všechno stačí. Myslím si, že když člověk má v sobě pochopení, dokáže se dívat na věci s mnohem větším odstupem, nadhledem a tolik ho nevyvede z míry, když se něco začne odehrávat jinak, než si myslel. 


Vánoční hudební oblíbenosti

Krásná melodická americká písnička. :)


Mějte se smějte se, M.

You May Also Like

1 komentářů

Here is my secret. A very simple secret..