BLOGMAS #8 | Romantická sobota

by - prosince 08, 2018

Čauko!


Doufám, že jste měli dnes krásnou sobotu. U nás bylo celý den opravdu báječně, modrá obloha, slunce a kupodivu byli přes den všichni nějací usměvavější. Ovšem jak se setmělo, tak mi přišlo, že začali lidé opět šílet a hrrr do nákupáků a z těch se stala jedna veliká hrabárna. Zvláštní. Každoparádně vítejte při dnešním článku.


V dnešním článku zafungují opět mé nevědomé buňky, protože mi je zase neznámo, co jsem vytáhla za miniaturky. Tentokrát se jedná o zvláčňující esenci, soudě dle názvu, a jednu jsem už vyzkoušela. Opravdu je hydratační, hezky se vstřebává a nezanechává mastný filtr. Za mě tedy spokojenost. Jenom se musím popídit po ofiko názvu a plném balení a budu maximálně spokojená. 

Jak jsem již napsala v nadpisu, sobota byla u nás doma v romantickém duchu. Sice ne úplně od rána, protože dopoledne přišel táta od přítele a společně upravovali kabely od světla (je super mít v ložnici lustr, fakt). Zároveň sádrovali díry po lustru předešlém. Takže si umíte představit, jak asi vypadal byt po malování a sádrování, když jsem včera komplet sakum prdum uklidila. Strašně. Nezbývalo tedy nic jiného než znovu uklidit. Už jsem s tím asi otravná, co? Ale vážně čekáme Ježíška, nikoli hygienu..

K obědu jsem měla zbytek pórkové polévky a pak jsem pro nás udělala rýži Basmati na másle a kuře. Nejjednodušší jídlo, ale moje nejoblíbenější. S nadsázkou říkám, že díky tomu, že jsem se osamostatnila, žila na koleji a nejedla doma, naučila jsem se kuře na sto způsobů. A tak u mně v kuchyni figuruje z největší části hlavně ono.

V lednici se nám už věšely myši, takže byla potřeba jet nakoupit. A teda čím víc se blíží Vánoce, tím horší to v obchodech je. Jo, je to tak každoročně, ale vůbec to nechápu. Tři týdny do Štědrého dne a lidi jdou zešílet z toho, aby nakupovali dárky, ozdoby, stromy a tak dále. Fakt jsem ráda, že jsem si to všechno rozvrhla už na listopad, protože teď bych si v těch hrabárnách asi moc nevybrala. Takhle na mě jen koukali lidi a kroutili hlavou, co za blázna řeší v listopadu Vánoce. A mám pohodu jahodu! 

Moc jsme se na nákupech ani nezdrželi, měla jsem napsaný seznam toho, co nám doma akutně chybí a co je potřeba, a tak jsme Globus prosvištěli jak na másle. Navíc používáme onen super Scan, který nám sice skoro pokaždé svítí žlutě (takže litujeme ty prodavačky, když jim tam přijede košík s plnými taškami), ale i tak jsme za krásnou půl hodinku byli venku. Jeli jsme za mou mamkou pro kuře z domácího chovu a pro chléb a pak už jsme jeli domů. Od přítelovy mamky jsme dostali pomazánky, které dělala, protože měla doma takovou menší sešlost, a tak jsme se rozhodli, že si uděláme chuťovky i doma. Koupili jsme si Avanti (já mám ráda tyhle tlamolepy :D), udělali jsme si plechy chuťovek (když nemáte pořád tác, tak použíte plech, je to to samé), nalili Avanti a pustili Polární expres. 

Co je víc?

Na mou obranu, snědla jsem půlku jednoho plechu a vyplo mě to tak, že do teď to rozdýchávám! :D Zbytek má v žaludu má drahá polovička. Do teď mu říkám, že ho budu radši šatit, než živit.

Vánoční hudební oblíbenosti

Když jsem dneska nakousla Polární expres, tak vám sem nemůžu dát nic jiného, než tuhle nádhernou písničku. :) 


(S)mějte se, M. 


You May Also Like

1 komentářů

  1. Jó Polární expres, asi si ho pustíme taky. A pohodička u nás byla taky, já pekla a drahá polovička ležela u televize :-)

    OdpovědětVymazat

Here is my secret. A very simple secret..