BLOGMAS #9 | Druhá adventní neděle

by - prosince 09, 2018

Krásný druhý advent vám přeji.


Letí to maximální rychlostí a za dva týdny máme Štědrý den. Spousta lidí finišuje s přípravami, někteří teprve začínají a jiní už mají hotovo. Někdo shání dárky, někdo je balí a někdo kouká na pohádky. Jak rozmanitý čas ten prosinec, že? 


Ale jako obvykle začnu otevřením adventního kalendáře. Dnes jsem byla mile překvapena z balzámu na rty. Vzápětí ale i trochu zklamaná, protože jsem se začala bát, aby fungoval. Protože balzámů jsem vyzkoušela už hodně, ale bohužel jsem byla pokaždé zklamaná. Teď střídám Blistex triple butters a nový EOS, ten průheldný, a dá se říct, že jsem jakž takž spokojená. Ale není to začne žádné vau, no. Uvidíme. Zkusím si dát na noc Alverďácký a uvidím. Zatím se mi osvědčilo testovat balzámy přes noc. Jestli se ráno probudím a rty budu mít krásně jemné, hydratované a budu cítit, že fakt jsou nacucané, tak je to u mě první plus. Tak snad nezklame. 

A máme druhou adventní neděli. Přítel mi dnes říká: Za týden jsou Vánoce, já se těším!. Okej, okej, cože? Už za týden?! Ne, ještě ne, přepočítal se, ale přes příští týden budu touto dobou zadělávat salát, můj první bramborový salát, a připravovat stůl a dodělávat maličkosti a... vlastně možná ani ne, protože 23. prosince budeme mít mini Vánoce u přítelových rodičů, takže kdo ví, jak to celé bude. Každoparádně se nemohu dočkat. Opravdu cítím, že tento rok je pro mě mezník, vlastně mezník pro všechno a jsem neskutečně šťastná, jak se celý rok nakonec sesumíroval a dařil, i když měl nějaké ty překážky.

Dneska jsem prokrastinovala dopoledne u hry Moje Tesco na mobilu. Jo, je to Tesco prostě. Ale mě tato hra neskutečně baví. Jenom mě štve, že nemám dostatek materiálu na rozšíření prodejny, nooo. (:D) Kromě toho jsme jeli s přítelem po obědě nakupovat dárky pro jeho rodinu. Škoda, že můj blog čte moje mamka, protože se nám stal fail, který sem nemohu napsat, poněvadž by se prozradilo překvapení pro ni a jejího partnera k Vánocům. Ale teda byla by to dobrá historka na půl A4. Škoda škoda.


Vlastně tady na blogu Patifu ještě neznáte! Tak představuji vám králičiči Patifu. Je to holandská pěti měsíční slečna, která mně osobně dělá neskutečnou radost. Není tajemstvím, že jsem ráda vychovávala a svým způsobem vycvičla kocoura Louise (který mi ted moc chybí :( ), a tak jsem se s radostí pustila i do Patifu. Ani nevím, kdo měl větší radost. Jestli já nebo ona, když se během jediného večera naučila na záchod. Ten den, pozdní odpoledne, jsem bála, že až se ráno probudím, tak bude nabobkováno a načůráno všude možně. Patinka mě ale překvapila. Nikde nic, jen na záchodě. Musím říct, že je to teda mrška proradná, ale neskutečný mazel, láska, buřtíček, čumáček a pupíček. Je dost fixovaná na lidský kontakt, což já osobně beru jako výhodu, co si budeme, když si po běhání po pokoji ke mně čutne tak, jako na fotce, jak dlouhá tak široká a ducá do mě čumáčkem mámo, hlaď mě, jenom na ni koukám a usmívám se jako debil. To samé dělá totiž Louisík. 

A proč o ní píšu - protože takhe probíhají většinou mé večery. Když teda nepřijdu domů třeba v deset večer, že jo. I to se stává. To pak padnu za vlast do postele a jsem ráda, že jsem ráda. Ale většinou jsem doma dřív, tudíž si naši chvilku nenechám ujít. A vlastně ani včerejšek a dnešek nebyl výjimkou. Ta chundelatá kulička si mě získává čím dám tím více. 

Dnes jsem se i sama barvila! Za pomocí přítele, který prováděl kontrolu. Teda pokud zrovna neutíkal z koupelny, že se tam nedá dýchat. Jako dalo se. Ale já jsem na ty barvy už zvyklá. Fotku ale přidám asi až zítra (když se podaří :D), protože teď večer ani já sama nevím, jak to vypadá. Původně jsem chtěla počkat na svou kadeřnici (čau mamko, a pjomiň), ale byla jsem  n e d o č k a v á, však mě znáš, takže jsem se na barvení vrhla sama. A kupodivu to vypadá zatím dobře. Uvidíme tedy zítra.

Vánoční hudební oblíbenosti

Než si půjdu vyčistit zuby a nasadit rovnátka, tak vám sem vložím mou další oblíbenou vánoční písničku. Dostala jsem otázku, jestli písničky vybírám podle toho, jak moc je mám ráda. Tak nevybírám. Respektive mám v hlavě několik oblíbených písní, které vím, že chci přidat, ale každý den přidám prostě nějakou. Žádná nemá své místo v žebříčku oblíbenosti. Pamatuji si, že zrovna dnešní písničku zpívala spolužačka z gymplu, když byl konec listopadu. Ale pořád. :D 
Tak se mějte krásně a zase zítra! :) 


(S)mějte se, M. 


You May Also Like

1 komentářů

  1. Tak za prvé, jsem neuvěřitelně zvědavá co se vám stalo. Za druhé Tvůj blog čte i Jarda a za třetí tu písničku jsi zpívala svého času taky pořád :-). Asi Tě spolužačka nakazila :-)).

    OdpovědětVymazat

Here is my secret. A very simple secret..