Recenze | Huawei Honor Band 4 vs. Niceboy X-Fitpolo

by - února 12, 2019


Vítám vás u dnešního článku. 

Dneska jsem si pro vás připravila recenzi na fitness náramky, konkrétně na Honor band 4 od Huawei a na X-Fitpolo od Niceboy. Náramky seženete v klasických obchodech jako je Alza nebo CZC a cena se pohybuje od 500 Kč do 1 000 Kč. Jaké mám zkušenosti, jaký je můj názor na tyhle dva konkrétní náramky a vyplatí se vůbec fitness náramek pořídit? 

(všechno budou mé laické zkušenosti, nejsem žádný odborník)


Začnu svým prvním náramkem, který byl X-Fitpolo od Niceboy. Náramek jsem si pořídila před Novým rokem, ponevadž jsem byla už delší sobu rozhodnuta, že fitness náramek chci zkusit. Už kvůli tomu, jaké má funkce, ač teda ty se hodně liší od toho, jaký náramek máte. Řekla bych, že čím dražší, tím výkonější. Ale samozřejmě to nemusí být pravda u všech náramků na trhu. Prvotně mě tedy zajímaly následující věci:

- krokoměr
- měření srdečního tepu
- notifikace
- cena

Když jsem hledala, který náramek by byl pro mě asi tak ten pravý, tak jsem našla po delším hledání právě X-Fitpolo. Byla jsem z něj celkem nadšená (stejně jako z recenzí), protože jako jeden z mála vypadal i vzhledově docela dobře. Objednávala jsem ho na Alze a vyšel mě na nějakých 600 Kč i s poštovným, poněvadž v té době byly povánoční slevy a výprodeje. Náramek přišel rychle.


Náramek má dotykové tlačítko, displej dotykový není. Což mi zprvu moc nevadilo, vlastně až do té doby, než jsem si pořídila náramek nový. Tlačítko je sice na pohled celkem malé, ale reaguje velmi dobře. Displej je jednobarevný, velmi jednoduchý a ukazuje pouze čas, baterku a datum. Vzhled nelze měnit. Sice se mi to nepodařilo moc dobře vyfotit, ale když se zaměříte na fotku, tak možná zjistíte, že ač se displej zdá veliký, reálně je obrazovka velmi malá. Za mě je to škoda a zbytečné nevyužití prostoru. 

 

Kámen úrazu je za mě jednoznačně zapínání. Není jako na klasických hodinkách. Nejdřív se mi zapínání zdálo bezpečnější, ale po delším čase mi zase tak skvělé nepřišlo. Blbě se kulička zacvakává a kolikrát jsem si do zápěstí vytlačila důlek. Se zapínáním jsem bojovala po každé pár minut. 


 Funkce hodinek jsou jasné: měří kroky, ukazuje čas aktivity, měří srdeční tep, počet spálených kalorií a k tomu všemu i vzdálenost. Kdyby byla obrazovka využita celá, tak si myslím, že by se na náramek i lépe dívalo. Co se počítání týče, tak osobně mi nepřišlo, že by kroky počítaly přesně. Když jsem si poměřovala ušlé kroky, které jsem měla naměřené já a které přítel, když jsme byli spolu, dost značně se číslo lišilo a to samé bylo u vzdálenosti. Se vším ostatním jsem problém neměla.

Ani X-Fitpolo nejsou výjimkou a mají podporu v aplikaci v mobilu. Ta je hodně jednoduchá, tímpádem hodně přehledná. Můžete si přes aplikaci nastavit budík, kdy vám hodinky začnou vibrovat. Dále v aplikaci najdete monitoring spánku, kdy se dozvíte, jak kvalitní spánek jste měli. Kolikrát jste se vzbudili a tak dále. Náramek vám ukáže i upozornění na příchozí hovor, anebo sms zprávu. Ukáže ale jenom pouze jméno, kdo vám volá nebo píše, s možností ukončení hovoru, anebo přečtení zprávy se zde musíte rozloučit. Náramek je odolný proti prachu a vydrží i sprchu. Na výběr máte ze tří barev: černá, červená a modrá.

Hlavní důvod, kdy jsem si řekla a dost, bylo nabíjení. Nevím, jestli jsem měla závadný kus, či je to takhle normální, každopádně jsem s postupným zjišťováním, co umí přítelův náramek a co můj, se po  etapě nabíjení rozhodla s ním rozloučit. Nabitý vydrží zhruba 5 dní a nabíječka je za mě jedno velké nešťastné řešení. Náramek do nabíječky secvaknete, čímž by se pacinky měly spojit s náramkem a tím se nabít. Jak si můžete všimnout, třetí kontakt v nabíječce nemám, a tak vytvořit správný tlak na hodinky, aby se nabíjely, bylo vcelku nemožné. Jak říkám, nevím, jestli jsem měla vadný kus, anebo je to takhle normální, ale nabití bylo hrozné. Nikde nemáte ani pojistku, aby byl náramek v jedné poloze, tudíž hrozilo, že se náramek posune a tím se nabíjet přestane. Jediné plus je dlouhý nabíjecí kabel, ač teda ten, jak jsem později zjistila, je k ničemu, protože narozdíl od mobilu, se kterým si při nabíjení můžete hrát (ale nedoporučuju), tak fitness náramek vám krom nabíjení nedělá nic. 

Shrnutí

- pohodlné na ruce
- velmi jednoduché ovládání
- přehlednost aplikace (pro iOS)
- poměr cena/výkon
- upozornění pro nepřipojení Bluetooth
- rychlé nabíjení
- větší rozsah pro připojení Bluetooth
- nabíjení
- malý displej
- nepřesné měření
- nemožnost navolení workoutu

- neustálé připojení přes Bluetooth vybíjí rychleji mobil, ale s tím člověk asi tak nějak počítá
- průměrná výdrž

Pro nenáročné uživatele, kteří se chtějí ujistit jako já, zda by náramek vůbec nosili a využili informace z něj, beru X-Fitpolo jako dobrého parťáka pro začátek, ale nedovedu si představit ho mít na delší čas. 

Jako druhý náramek, a zatím můj stávající, mám Honor Band 4 od Huawei. Ten už je o pár stovek dražší, ale žádná hrůza, která by vás měla zrujnovat. A pro mě je také výhodnější koupí.


Oproti X-Fitpolo je Honor band menší, tedy jen v rámci displeje. Na první pohled ho to dělá elegantnějším, ale paradoxně tam, kde by se širší displej hodil více je ten menší, zatímco tam, kde by se hodil méně, je ten širší. Ale to je jen detail. Dále má barevný displej, který si můžete nastavit podle svého gusta a to na klasické digitální hodiny, jako mám já na fotce, nebo na ručičkové, které nejsou tak moc přehledné, anebo na druhé menší digitální hodiny. Osobně se mi nejvíce líbí tahle verze. Dále na úvodní obrazovce najdete počet kroků, datum, den, stav baterie, připojení k Bluetooth a počasí. Tedy na to, že cenový rozdíl není zase tak markantní, tak Honor band přináší hned více funkcí. 


Zapínání je klasické jako na hodinkách narozdíl od X-Fitpolo. Na pásku najdete i pojistku se zarážkou proti tomu, aby se vám pásek vyvlíknul, takže příjemné plus. Hodinky jsou na zápěstí pohodlné, lehké - zde žádný rozdíl nevidím.  Náramek Honor Band 4 nabízí širokou škálu funkcí. Stejně jako X-Fitpolo zobrazuje upozornění na zprávy - ty mimo jiné naleznete i v samostatné složce Messages, když přejedete prstem po obrazovce, která je dotyková celá. Zobrazí vám upozornění například i z Pinterestu, z Facebooku, z Messengeru, Z Whatsappu,... Když vám někdo napíše SMS zprávu, vidíte jeho jméno a zprávu si můžete i přečíct, což osobně využívám hlavně tehdy, kdy jsem líná některým lidem odepisovat hned. X-Fitpolo zobrazí pouze jméno, anebo jen aplikaci, z které upozornění přijde. Dále vás upozorní na příchozí hovor, který můžete sice jenom odmítnout, ale třeba při řízení je to super funkce. 

Dále se dozvíte počet kroků, srdeční tep, kolik hodin jste spali. Funkce Workout a More, čili nastavení, má další možnosti. 


 Funkce jsem nevyfotila všechny, ale jen ukázkově. Na první fotce vidíte výběr možností cvičení. Hodinky nabízí volbu venkovního běhání, vnitřního běhání, chůze, ježdění na kole uvnitř a venku, plavání a nakonec free training, který využívám třeba v posilovně, kde posiluji a zároveň jedu kardio. Na druhé fotce je přehled, který vám vyjede hned po skončení aktivity. Najdete tam kroky, počet kalorií, vzdálenost a další. Na třetí fotce je nabídka More, čili menu. Ve Faces si měníte vzhled hlavní obrazovky. Funkce Find Phone vám najde mobil, když ho někde strčíte a nevíte, kde je. Dále časovač, stopky, upravení jasu, vypnutí, restart a reset hodinek.Nabíjení je skvělé. Oproti X-Fitpolo je konstrukce jednoduchá, za to ale za mě více promyšlená. Po stranách dva body a kolmo k nim jeden bod k zachycení hodinek, který zajišťuje, že vám hodinky z nabíječky nevypadnou. Kabel je sice velmi krátký, na druhou stranu, jak jsem psala už výše, delší není třeba. 

S náramkem Honor Band 4 jsem více spokojená než s X-Fitpolo. Oba dva náramky pojí připojení skrze aplikaci do mobilu přes Bluetooth, avšak aplikace u Honoru je trochu méně přehledná, na první dobrou, na druhou dobrou si na vše zvyknete. Oba dva náramky jsou odolné vůči prachu. Zatímco X-fitpolo přežije nějakou tu vodu, Honor je voděodolný do 50 metrů a můžete s ním jít plavat, konec konců máte k tomu i přímo specializovaný workout a náramek dokáže i rozpoznat váš styl plavání. Měření náramku Honor Band 4 je za mě více přesné než u X-Fitpolo a jsem s ním více spokojená. Vzhledově si můžete také vybrat z černé barvy, z růžové a tmavě modré barvy. Do jedné hodiny máte náramek plně nabitý a vydrží zhruba 10-14 dní. 


Shrnutí

- výdrž
- nabíjení
- vzhled
- dotykový displej
- voděodolnost
- notifikace
- poměr cena/výkon
- měření tepu/krokoměr/aj. aktivity
- upozornění pro ztrátu připojení Bluetooth
- po zvyku hezky vymazlená aplikace Huawei pro zdraví i pro iOS
- zřídka je problém s dotykem, třeba když chci smazat všechny zprávy
- krátká vzdálenost pro dosah Bluetooth

- to samé s vybíjením telefonu

Závěrem

Celý článek jsem psala pohledem laika, pohledem někoho, kdo si pořídil jeho první fitness náramky a napsal, co mu vyhovovalo a co ne. V mnoha věcech se náramky neliší, třeba jako je připojení přes Bluetooth, což dost vybíjí mobil. Nebo že mají notifikace. Avšak v drobnostech se liší dost. A to, že zpětně mi u X-Fitpolo chybí třeba možnost si číst zprávy, možnost navolení workoutu, vyhledat mobil (za to ale můžete skrze aplikaci vyhledat hodinky), větší dotykový displej nebo delší výdrž baterie než jen 5-7 dní.. Zatímco u Honor Band 4 bych uvítala větší dosah Bluetooth, protože když přejdu z obýváku do ložnice, a to že mám 2+1 byt, tak mi hodinky hlásí, že ztratily připojení, což se třeba u X-Fitpolo nestávalo. Ve výsledku bych jako první fitness náramek volila spíše Huawei Honor Band 4, protože s ním jsem momentálně opravdu spokojená a zatím mi nic na něm nechybí. Pokud chcete mít hodinky, které vám ukáží kromě času i zprávy, kroky, cvičíte a využijete možnost navolení workoutů, tak fitness náramek určitě užijete. 

Mějte se smějte se, M. 

You May Also Like

1 komentářů

  1. naramek vypada skvele :) je dost podobny tomu memu, mam take od Huawei, colorband A2, který jsem dostaal k telefonu. a jako je super:) akorat me stve ze mi neukazuje kilometry, ukazuje kroky, cas tep atd :) ale nevidim tam ujete kilometry treba na kole nebo pesky nic proste :/ a trosku me mrzi ze se mi nejak rychleji vybiji :D :) ale jinak je fajn :) a treba mi hlida ze dlouho sedim abych se sla protahnout, coz je super vychytavka pro me co sedim v kanclu :)

    OdpovědětVymazat

Here is my secret. A very simple secret..