Šuškanda no. 3 | Internetový svět

by - února 25, 2019


Zdravím vás,

tak jsem se rozhodla po dlouhé době sednout k Šuškandě a sepsat tok mých myšlenek. Musím říct, že mě poslední měsíce nepřestává ten internet překvapovat. Fakt přemýšlím, jestli jsem ještě mezi lidmi, kteří dokáží normálně smýšlet, anebo se normálně bavit, jestli dokáží ještě nevytahovat mobil z kapsy pokaždé, když se s někým sejdou... Prostě jestli existuje ještě někdo, komu internetový svět neleze na mozek. Nebo kam se podělala soudnost? Kde je hranice mezi tím, co je ještě v pohodě dát na sociální síť a co by už mělo být raději nezveřejněno? Je toho na dnešní svět tak moc? 


Otevřete Instagram a jako první na vás vybafne malé mimino, které je polonahé a na přirození má kvítko. No, fakt super, nemohlo mít alespoň tu plenu, maminko? Fotka, kterou všichni najdeme v našich rodinných albech, protože za nás ty internety nebyly, je najednou v éteru. Bonbónek tomu dodávají matky, které nahrávají (nebo fotí) své dítko, které buď brečí, anebo je celé pokaděné a zveřejňují to. Prostě... proč. Proč se to děje? Kde je nějaká soudnost? Kde je nějaká hranice? Díky, že máme aspoň možnost si vybrat, a to dobrovolně, zda chceme takový obsah nadále sledovat, či nikoli. Já jsem fakt šťastná, že jsem vyrůstala v době, kdy na mě mamka nekoukala jen skrze foťák a nezvěřejňovala každý den každý můj prdík, protože bych se musela teď asi hambou propadnout. Ať zůstanou takové fotky doma, v telefonu, ale nejsou venku, prosím. 

K tématu se váže jiné téma a to téma polonahých fotek. Vysvětlete mi někdo, prosím, proč má každá těhotná žena potřebu se najednou svlékat a ukazovat nám její břicho? Já chci také dítě, s přítelem plánujeme založit rodinu, ale když pominu to, že mě by přítel zabil, jak sám říká, kdybych se vystavila polonahá s pupkem na internetu, tak mě by samotnou ani nenapadlo se jen tak jako vysvléci a říct si, že teda chmm, dnes si vyfotím své břicho, abych ho mohla všem na internetu ukázat! Kolikrát jsou ty fotky i fakt nelichotivé. Neřeknu nějaké těhotenské focení, to je k tomu určené a lidé mají hezkou památku, kterou si založí do alba, ale jen tak z plezíru si blejsknout vystouplé žilnaté břicho někde u rantlu v koupelně... meh. Proč...

Co mi zůstává skutečnou záhadou je i chování některých kamarádů. Já teda musím říct, že jsem ráda, že mou opravdovou přítelkyní je holčina, se kterou, když se vidím, tak nevezme do rukou mobil a nepíše si s někým dalším. Fakt jsem kvetla, když jsem se viděla s někým, kdo se údajně těšil na to, až se uvidíme, ale ve výsledku si píše i s někým dalším a nezapomene to i zmínit, že si teď s někým něco třeba domlouvá. Nemám to ráda. Jo, napsat druhé polovičce, že jste v pořádku dorazili, oukej, to dělá snad každý, ale být s někým venku a být zároveň online s někým třetím? Zase... proč...

Snad samostatný článek by si zasloužila kritika na internetu. Teď nechci řešit nadávky, to je už něco jiného, ale to se jen vyjádříte, že se vám něco nelíbí a hned je váš komentář smazaný. A úplně v nejlepším jste v blokaci. S takovým nešvarem se můžete setkat teda hlavně u takových těch Insta guru, které by dokázaly zamlžit i svou vlastní smrt a ještě vás bloknout za něco, co se jim nelíbí, aby jo byly sluníčkové a to si pak zase říkám proč. 

Nejradši bych celé internety smazala. Třičtvrtě omladiny by dneska nemělo co žrát, protože jsou to inflůencéři nebo jůtůbéři, kde se z něco dělat pro radost stala jenom kasička na prachy. A dejme tomu, že půlka z té čtvrtky by spáchala asi sebevraždu, protože by neměla do čeho čučet celé dny, no a ten zbytek... tam doufám, že je ještě někdo normální. Dříve jsem ráda sledovala blogerky, později pak většina přesedlala teda na YouTube, takže také youtuberky, ale co se z nich dneska stalo... to je škoda slov. 

Sama jsem uživatelem Instagramu a Facebooku, sama tam sdílím momenty ze svého života, někdy se mi povede nemít žádné příběhy, někdy zase třeba deset, to já všechno chápu, že doba jde kupředu, že se to tak dneska dělá, ale chce to opravdu hranici mezi tím, co ještě je oukej, ale co už by se hodilo spíše fakt někam do alba pod televizi - viz nahaté fotky třeba. To je prdel tady, prdel tam, prsa tady a další zase tam, kvítka na penisech tady, kvítko na vagíně tam, už i porody tam jsou, kdy koukáte na chlupaté roztahané přirození a jak se z toho dere další obyvatel této planety. Uf, já takové věci viděla jen ve škole, když jsme se v biologii učili o porodech. Dneska vám to pomalu doporučí sama ta aplikace jako sponzorovaný příspěvek. Je to sice přirozená věc, dokonce ji sama jednou prožiju, světe div se, ale, proboha, ta hranice! 

Se trochu bojím každý večer, co na mě vyleze. Tož si takhle pěkně hledám roztomilé pandy, pejsky, kočičky, morčata a králíky a najednou bum! PRDEL MI LEZE Z DISPLEJE! A za ní pupek... A prsa! Ale já chci králíky, whuaaaa. Jako dobře, je každého věc, teď teda nevím, jestli bohudík nebo bohužel, co si na svůj profil kde zveřejní, ale chtělo by to s sebou tu soudnost. I chápu, jestli se člověk s někým druhým venku moc nebaví, je tak znuděný, že musí vytáhnout mobil a věnovat se tomu, ale to by se zase slušilo aspoň říct tomu druhému, že zábava pokulhává a ať si jde každý po svém. Svým způsobem dokážu pochopit i naše internetové hvězdy, které se ženou za dokonalostí, že chtějí být nejlepší z nejlepších, ale aspoň ty zadky kdyby schovaly.

Jsem vážně zvědavá, kam se posune doba za dvacet let. Počátkem 90. let vznikl internet. Po 30 letech se už bohuje na to, kam se svět internetu obrací. Co bude za dalších 30 let... To snad radši nechci ani vědět.

You May Also Like

0 komentářů

Here is my secret. A very simple secret..