Knižní přírůstky

by - května 31, 2019Krásný pátek vám všem,

ačkoli jsem si před časem pořídila čtečku knih, tak jsem neodolala a nějaké další knihy jsem si pořídila také. Čtečka je výborná věc hlavně v tom, že je praktická na cesty, je lehká a vejde se do ní tisíce knížek. Nicméne mi to ale nedalo a i tak jsem si minulý týden objednala knihy nové. Hezky do ručky. Což mě přivádí k myšlence, že ze mě asi přítel zešílí. 


Kniha první

První knížku, po které jsem sáhla, byla spíše taková příručka lomeno deník a to Hubněte hlavou. Název má skvělý dodatek, který můžete přečíst buď ve variantě Závažné myšlenky, anebo Vážné myšlenky. Taková příjemná hra se slovy. Autorkami jsou Sophie van Bragt a Frieda van der Loos-Boudesteijn. Kniha vznikla jako diplomová práce právě Sophie na její závěr studia grafického návrhářství. Jak sama v knize píše, fascinovaly ji vzorce chování jak jí samotné, tak žen ve svém okolí. Neustálé poměřování, kdo vypadá lépe, selfíčka v plavkách a poměřování postav. Když dělala rozhovor s Friedou, ve snaze získat insipiraci, tak se ptala na otázky jako: "Proč se pořád zaměřujeme jen na zhubnout? Jak mohu jako návrhářka podnítit ženy k zdravému životnímu stylu? Kde je ta chyba?". Když Sophie dokončila studia, po její knize začala velká poptávka, a tak se rozhodla spolupráci s Friedou obnovit a rozšířit a vznikla tato kniha, kterou mám i já doma. Frieda je výživová poradkyně a koučka mindfulness. 

Kniha je rozdělena do 6 týdnů, kdy bychom měli na konci vyjít jako nový člověk. Více uvědomělý člověk, více spokojený. Každý týden, každý jeden den, od pondělí do neděle, jsou v knize cvičení. Nazvala bych to tedy tak. Já jsem tedy teprve u pátku prvního týdne, čili na nějaké závěry je velmi brzy, ale jsem velmi zvědavá, co mě čeká v knížce dál. 

Byla by hloupost myslet si, že jen díky tomu, že budu šest týdnů vyplňovat něco, co mám předepsané, se ze mě stane lepší a sebevědomější člověk, takhle to totiž nefunguje. Člověk musí být nejdřív otevřený - musí věřit a kromě toho musí proto i něco dělat. Rozhodně se papáním čokolád a zapisováním schémat po večerech nestane zázrak. Samozřejmostí je i přijmutí zdravého životního stylu, přijmutí pozitivního myšlení (ač toho je kolem nás na těch internetech tolik, že tohle spojení v někom vyvolává až skoro agresi, co jsem si stačila všimnout) a hlavně snaha o přijmutí sama sebe. Já jsem velmi zvědavá, kam až mě tato kniha zavede, co se naučím, co se dozvím. 

Kniha druhá

Druhá knížka, která zaputovala do nákupního košíku, byla od Klause Bernhardta Jak se navždy zbavit paniky, úzkosti a strachu. V první řadě bych chtěla hned říct, že důvod koupě takové publikace nebyly vracející se panické ataky a úzkosti (protože jak můžete vědět, právě na tohle se léčím a beru i léky), nýbrž čistě zvědavost a touha dozvědět se něco víc, poznat další názor a metody a trošku i zrelaxovat mysl. Já totiž přesně takové knihy mám moc ráda a ještě mnohem raději je čtu. První knihou na toto téma jsem četla od Louis L. Hay Miluj svůj život. A právě ta mě navnadila na cestu takového čtení. 

Knihu jsem ještě nezačala ani číst, mám ji připravenou na stole hned vedle čtečky, kde dočítám Vypravěčku od Jodi Picoultové, kterou jsem prokládala Mengeleho děvčetem. Ale jsem fakt zvědavá a těším se na ni.

Kniha třetí

Třetí knihu jsem si nekoupila, ale dostala jako dárek k nákupu. Po pravdě jsem se řadila mezi lidi, kteří knížku od Agáty Prachařové hned zametli pod koberec, protože.. jak může modelka něco říkat o postavě? Ale co musím uznat, tak když jsem knížku prolistovala, a to tak že důkladně, tak jsem byla na první dobrou opravdu moc překvapena, jak si kniha stojí. Vypadá, že má hlavu a patu a je napsaná rozumně. Tu si ale přečtu až po sléze, až dočtu úplně všechno, co mám naplánováno. 


A to byly pro dnešek všechny knihy. :) 
Mějte se smějte se, M.

You May Also Like

2 komentářů

  1. Jo jo, první kniha - deník, zatím vypadá dobře, už jsem se u ní párkrát zamyslela a odpovědět na některé otázky, bylo pro mě těžší než jsem si myslela :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jo no :) Jsem fakt zvědavá, jak na tom budem za šest týdnů :D

      Vymazat

Here is my secret. A very simple secret..