Zkoušení paletek: Rimmel London a Makeup Revolution

by - května 18, 2019Ahojte,

dnešní článek bude věnován dekorativní kosmetice, konkrétně paletkám. První z nich bude Makeup Revolution by Petra a druhá Magnifeyes spice edition od Rimmelu.  

Obě paletky mám zhruba od října 2018, takže si troufám říct, že mám s nimi už bohaté zkušenosti. Nejdřív uvedu na pravou míru důvody koupě. Paletku od Rimmelu jsem si koupila na rychlovku, kdy jsem potřebovala už akutně doplnit svou mini sbírku kosmetiky o běžné odstíny, což je pro mě škála různých hnědých a béžových barev a tahle paletka splňovala na rychlo mé požadavky, ač jsem ze začátku reálně využívala asi jen dva stíny, protože jsem si nemohla zvyknout na to, jak moc teplá paletka to je. Nicméně jsem po očku pokukovala po paletce od Makeup Revolution by Petra. Líbilo se mi, že stojí málo na to, kolik stínů v ní je. Pak jsem si řekla, že zkusím aspoň nějaká další líčení v jiných barvách a nemusím si kupovat drahé paletky o pěti stínech od NYX například. Takže po sléze padla volba i na tuto paletku a mně se tak doma objevily naráz dvě nové paletky, což u mě nebývá zvykem. 

Magnif'eyes Spice Edition Rimmel London (249 Kč v DM)


Paletka ukrývá 12 stínů, které si hrají do noty. Na první pohled jsem v pár stínech neviděla ani takový rozdíl. Nicméně jsem byla nadšená z třetího stínu odspodu (z tmavého konce, ne bílého), dále čtvrtého a pak z posledních třech stínů (vyjma toho bílého). Byla bych vám je nějak pojmenovala, ale jsem asi slepá a názvy jsem nenašla. V paletce jsou jak matné stíny, tak jemně třpytivé. Pigmentované byly na mé tehdejší poměry velmi dobře, protože do té doby jsem měla zkušenost jenom se starou paletkou od Makeup Revolution Iconic Elements. A ta teda potřebovala trošku dolovat. Ale na moje začátky s líčením očí bohatě stačila, až teď vnímám rozdíly kvality stínů, když jsem si pořídila paletku od Urban Decay.

Zpět ale k Rimmelu. Stíny se přes sebe daly i hezky nanášet, celkem fajn se i překrývaly, jenom mi v paletce chyběla nějaká jó tmavší barva. Víc tmavě hnědá, anebo tmavě šedivá... Ta by asi do konceptu teplých stínů moc neladila, ale chápete. Trošku ztmavit vnější koutky očí sama o sobě paletka nedokázala, musela jsem sáhnout i vedle. 

Co se týče mého hodnocení, tak bych paletku doporučila těm, kterým se líbí teplé barvy, ladí jim, zkouší objevovat, co jim sedne, jaká struktura stínů a nevadí jim, že některé stíny jsou celkem podobné. Jenom jeden matný, druhý se třpytem. Později to, mně osobně, vadilo, protože bych místo pár stínů uvítala některé třeba tmavší, jak jsem už psala, anebo větší škálu barev. Výdrž na mastnějších víčkách, jenom s korektorem od Catrice Liquid Camouflage, byla zhruba na 8 až 10 hodin. Sama o sobě paletka tedy nenadchne, když člověk bude pátrat a nespokojí se jen s touhle jedinou, ale ani neurazí a dá se s ní vykouzlit krásný makeup. Určitě je skvělé i balení, vejde se v pohodě do kosmetické taštičky, postrádá však zrcátko, ale to se dá prominout. Štěteček v balení jsem ani nezkoušela, na první pohled mi bylo jasné, že mi nebude vyhovovat - floncavé cosi s pěnovým koncem. Ale v případě nouze třeba zachrání.

8/10

Makeup Revolution by Petra (359 Kč v Rossmann)


První zásadní rozdíl vidíme hned zprvu: paletka obsahuje 36 očních stínů a jedna strana paletky je více do studena, druhá více do teplých barev. Nápad super, rozložení stínů také. Co bych vytkla jako první, tak je černá barva. Respektive název nese Allblackeverything, nicméně s černou nemá nic společného. Jak sama autorka po té předeslala, jedná se spíše o antracitovou. Také ji můžete vidět na mé ruce a to jako čtvrtý stín zezhora. Na ruku jsem si nemohla dát všechny stíny, nebo jako mohla, ale nakonec jsem se rozhodla pro variantu ukázat ty stíny, které mě zaujaly nejvíce. Ještě mě zamrzel stín Wedding cake, který mám jako třetí odspodu, protože jsem od něj čekala mnohem více. Že se více ukáže na první dobrou, ale ve výsledku jsem ho musela trošku dolovat, což mi připomnělo zkušenost s mou první paletkou od Makeup Revolution.

Co se týče celkového pohledu, tak já jsem z paletky nebyla tak nadšena, jako byli ostatní. Hlavně na Instagramu vidím jenom samou chválu, ale mě moc nezaujala a ve výsledku do ni vůbec nesahám. Mám asi špatná víčka, anebo špatný primer (momentálně od UD), ale nesedly jsme si. Konkrétně třeba stín OMG se mi špatně dával na víčko, aby měl stejnou intenzitu jako v paletce. Stín I`m shook je v paletce také nádherný, ale vůbec se mi nedařilo z něj vytřískat tolik na víčku. 

Nejčastěji jsem sahala tedy do hnědých a béžových stínů, které patří do mého každodenního líčení. Stíny Multitasker, Get ready! a Sweet tooth byly mé nejoblíbenější a byla jsem spokojena i s výdrží, poněvadž ta byla srovnatelná s paletkou od Rimmelu. Co se týče výdrže ale třpytivých stínů, tak ty mi daly možná čtyři hodiny. Jednou jsem se nalíčila do divadla a udělala jsem si nafouknuté kouřovky s třpytivým víčkem, konkrétně stínem I`m shook a když jsem přišla domů, tak jsem ho měla slitý v jednu rýhu. 

Co se týče balení paletky, tak se trohu hůř otevírá, proto jsem si svou šikovností udělala do prvních řad stínů rýhu nehtem, ale tak... pal to hrom. Povrh paletky je také takový divný, jsou na něm otisky, mám ho už takový zašlý. Paletka je určitě vhodná pro všechny, kteří chtějí trošičku zaexperimentovat s barvami, kteří nechtějí hned utrácet tisíce za kosmetiku a spokojí se s 36 stíny v paletce z drogerie. Osobně z paletky nejsem tak nadšená, jako celý internet. Asi i proto, že jsem okusila, jaké to je mít kvalitnější kosmetiku, kvalitnější stíny, a Makeup Revolution by Petra mě už prostě neoslní. Ale zase jak říkám, poměr cena výkon asi dobrý, když vezmu vpotaz, kolik stínů paletka nabízí. Být jich o polovic méně, jsem asi naštvaná.

6/10


Obě paletky jsem se snažila poctivě střídat a přijít jim na chuť. U paletky od Rimmelu mi chybí tmavý stín, který by paletku posunul jako super věc pro cestování, kdy byste měli vše pohromadě. U paletky od Makeup Revolution mě zamrzela kvalita stínů na to, jak moc propagovaná paletka na internetu byla a vlastně je do teď. Nicméně s 36 stíny za 359 Kč se v drogerii často nesetkáme a i na to, že některým stínům je třeba pomoci, trochu je, jak říkám, vydolovat, tak lepší tam nenajdeme. 

Co musím uznat, tak od října uběhlo už pár měsíců, a do ruky se mi před měsícem dostala paletka od Urban Decay. Dámy a pánové, to je úplně něco jiného než tyto dvě paletky dohromady. (pozn. red.)

Mějte se smějte se, M. 

You May Also Like

0 komentářů

Here is my secret. A very simple secret..